Об’єднаємося проти корупції: виховуємо молодь і студентів для майбутньої України, вільної від корупції

У Міжнародний день боротьби з корупцією ПРООН в Україні навчає молодь етичній і вільній від корупції поведінці в рамках мультимедійного уроку, проведеного сьогодні в українських школах для забезпечення доброчесності майбутніх фахівців України і подолання цього серйозного злочину, який підриває соціально-економічний розвиток у всіх суспільствах.

Разом за майбутнє молоді та жінок Донбасу

ПРООН зібрала разом понад 150 представників молоді і жінок із Донецької і Луганської області, щоб розробити місцеві рішення конкретних економічних і соціальних проблем та забезпечити розуміння економічних можливостей, розвитку бізнесу, мобілізації громад, прав людини та захисту проти гендерно зумовленого насилля.

Опитування громадської думки говорить, що тільки 41% українців намагаються захистити свої права у випадку їх порушення

Напередодні міжнародного Дня прав людини Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Центр інформації про права людини представили основні висновки свого спільного базового дослідження у сфері прав людини, яке реалізовувалось за підтримки ПРООН для того, щоб допомогти Україні відповісти на правозахисні виклики, з якими зіткнулась країна.

Попередження і виявлення корупції: підготовка тренерів

НАЗК за підтримки ПРООН розробило навчальний курс, спрямований на підвищення обізнаності працівників державних органів і посадових осіб місцевого самоврядування щодо нового антикорупційного законодавства та їх забезпечення практичними інструментами для впровадження нових нормативних положень.

Мобілізація волонтерів заради миру і розвитку Східної України

З нагоди Міжнародного дня волонтерів, Програма розвитку ООН спільно з Волонтерами ООН організувала семінари для волонтерів і НУО у Краматорську і Сєвєродонецьку, об’єднавши понад 100 активістів, молодих дівчат і хлопців, а також НУО, які зацікавлені у залученні волонтерів у проведення своїх заходів.

Розширення повноважень громадянського суспільства просувати реформи в Україні

5-й Форум розвитку громадянського суспільства об’єднав близько 1200 професіоналів у сфері розвитку громадянського суспільства задля поширення кращих практик розвитку адекватних навиків та організаційної спроможності громадянського суспільства, що дають змогу ефективно сприяти прогресу реформ в Україні.

Луганська агенція регіонального розвитку приступила к роботі

Нещодавно створена Агенція регіонального розвитку Луганської області отримала необхідне офісне обладнання, яке дозволить їй розпочати роботу над відновленням і розвитком регіону.

16 днів протидії ґендерно- обумовленому насильствУ в Україні

Міжнародна акція «16 днів протидії ґендерно-обумовленому насильству», що проходить у період з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби із насильством щодо жінок, до 10 грудня, Міжнародного дня захисту прав людини, має на меті підвищити поінформованість суспільства та масово мобілізувати людей до змін ставлення та поведінки.

3 мільйони доларів зекономлено в перші тижні закупівель ліків ПРООН за програмами 2016 року

Через кілька тижнів від початку закупівель ліків Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) за кошти державного бюджету 2016 року, за укладеними угодами вже досягнуто економії в 3 мільйони доларів у порівнянні з цінами 2015 року. Зекономлені кошти якомога швидше спрямовуються на закупівлю додаткових медикаментів для забезпечення більшої кількості пацієнтів необхідним лікуванням.

Як убезпечити державні закупівлі товарів медичного призначення від корупції?

У новому дослідженні ПРООН, в якому аналізується, наскільки уразливою є доброчесність системи закупівель товарів медичного призначення, підкреслюється ключова роль законодавства, нормативно-правової та управлінської діяльності в уможливленні проявів корупції і таємних домовленостей, і наводяться рекомендації щодо ефективного реформування української системи закупівель товарів медичного призначення.

“Ми потрібні #ОдинОдному": Національна кампанія

Програма розвитку ООН розпочала всеукраїнську соціальну кампанію “Ми потрібні один одному” (#ОдинОдному), яка спрямована на досягнення взаєморозуміння в громадах України шляхом розвінчування стереотипів і упереджень, що перешкоджають інтеграції 1,7 мільйонів вимушено переміщених осіб із Донбасу і Криму, а також на зміцнення інтеграції та соціальної згуртованості в громадах України.

Розбудовуючи мир на принципах терпимості та солідарності

У міжнародний день толерантності Програма розвитку ООН в Краматорську Донецької області зібрала разом дівчат, хлопчиків, жінок і чоловіків різного віку, соціального стану та походження заради просування принципів толерантності, солідарності і відмови від насильства у часи конфлікту. Захід також мав на меті привернути увагу суспільства до проблем прав людини, які відчувають у повсякденному житті представники різних меншин, соціально незахищені групи населення і люди з обмеженими фізичними можливостями.

На зекономлені $4 млн ПРООН придбає додаткові ліки

ПРООН використає 4 мільйони доларів зекономлених коштів для закупівлі ліків та лікарських засобів. Доставка майже 60% додаткових ліків планується вже до кінця 2016 року.

На шляху проти конфлікту інтересів в Україні

Українські державні службовці та громадські активісти з 13 міст отримають знання про відповідні положення антикорупційного законодавства та навчатимуться ефективно реагувати на потенційні і фактичні конфлікти інтересів.

Опалення і гаряча вода: скоротити вдвічі потреби України в імпорті енергоносіїв… і рахунки

В той час як у Марокко триває кліматична конференція СОР22, звіт ПРООН вказує на неефективність у опаленні і постачанні гарячої води в українські оселі, підкреслюючи, що потенціал з енергозбереження п’яти областей, що споживають 41% енергоресурсів країни, складає 3,1 мільярдів доларів США – це майже половина вартості імпортованого Україною природного газу. Встановлення цілей, відстеження прогресу і ефективне запровадження відповідних норм є вирішальними для досягнення більшої енергоефективності.

27 показових практик для вирішення проблем, пов’язаних із внутрішнім переміщенням населення в Україні

На дводенному форумі з обміну знаннями і досвідом між місцевими громадами ПРООН окреслила 27 показових практик і успішних історій вирішення проблем внутрішнього переселення в Україні.

Електронне декларування — справжній прорив українських реформ

Україна не повинна йти на компроміс щодо фундаментальних основ: якості системи, справжньої політичної волі українців та лідерів країни у подоланні корупції.

У 2016 році ПРООН закупить для українців ліки за більшою кількістю напрямів

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) підписали нову угоду, згідно якої в два рази порівняно з минулим роком зросла кількість напрямків, за якими ПРООН закуповуватиме ліки та вироби медичного призначення для пацієнтів за кошти державного бюджету 2016 року.

Моніторинг способу життя: інноваційний інструмент в українському хрестовому поході проти корупції

«Що таке перевірка способу життя? Це розслідування характеру та способу життя державних високопосадовців і службовців з метою визначити, чи відповідає він їхнім доходам. Таке розслідування припускає, що державні посадові особи, які ведуть розкішний спосіб життя, що не відповідає їхнім достаткам, можуть бути причетні до хабарництва і корупції. Воно ґрунтується на свободі інформації та доступу до важливих даних».

Від енергозбереження до енергетичної незалежності

Фонд енергоефективності та законопроект про його створення, що були представлені Віце-прем’єр-міністром України Генадієм Зубко на Форумі ПРООН «Енергетична незалежність. Створення Фонду енергоефективності», прокладуть шлях для реформи у енергетичному секторі України, створення 75 000 робочих місць, залучення більше 60 млрлд. гривень у державний та місцевий бюджети.

Eфективне функціонування системи електронного декларування, стане переломним моментом для країни

"Навіть за умови існування перешкод, ефективна система декларування активів, яка користується довірою українського народу буде створена, і це дозволить Україні перейти на новий етап, де корупція є скоріше винятком, ніж правилом, і де посадові особи та державні службовці користуються повагою за служіння громадянам, а не дбають про власні інтереси." Маркус Бранд, радник з питань демократичного врядування та Керівника стратегічної групи ПРООН

ПРООН: відновлення після конфлікту в Україні потребує довготермінових зусиль

Щоб допомогти громадам, що постраждали від конфлікту, відновитися після насильства на сході України, їм потрібна тривала підтримка, сказала Помічник Генерального Секретаря ООН і Директор Регіонального Бюро ПРООН по країнам Європи та СНД, завершуючи свій чотириденний візит до країни.

Майбутнє Донбасу

Наразі необхідно використовувати усі ресурси та потенціал для забезпечення підтримки громад, які постраждали внаслідок конфлікту, та забезпечення того, щоб громадяни мали дах над головою, їжу та могли відправити дітей до школи.

Біоенергетика – майбутнє України?

Інноваційні і перспективні системи обігріву стартують у Києві. Якщо ця практика набуде поширення, бойлери на біомасі допоможуть скоротити бюджетні витрати на опалення у школах до 60% і значно посприяти зусиллям України у покращенні її енергоефективності і зменшенні вуглецевих викидів.

Проект «Рада за Європу»: сприяння процесу реформ по всій Україні

Як зробити демократію реальністю в Україні та, найбільш важливо, як зробити це швидко? Це питання сьогодні обговорили провідні європейські та українські реформатори. Вони розглянули історії успіху інших країн та роль національних парламентів у підтримці конкретних реформ у молодих європейських демократіях.

Цех із виробництва біопалива дає нові робочі місця, скорочує громадські витрати і відновлює місцеву економіку

Передбачається, що послугами нового цеху із виробництва біопаливних пелетів користуватимуться майже 10 тис. людей. Виробництво палива з біологічної сировини скоротить енерговитрати на опалення шкіл та створить 18 нових робочих місць в селі Андріївка Донецької області.

Більше пацієнтів отримають терапію – ПРООН звітує про доставку 98% закуплених ліків

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) і Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) підбили підсумки першого року екстреної закупівлі ліків: станом на 12 жовтня 2016 до України вже поставлено 98% закуплених через ПРООН препаратів та виробів медичного призначення, а економія та залишки коштів державного бюджету склали 4 млн доларів США, що дозволило провести додаткову закупівлю життєво необхідних препаратів.

Фахівці з державних закупівель ліків пройшли тренінг ПРООН з вивченням підходу Програми ООН з навколишнього середовища

Команда спеціалістів Програми Розвитку ООН та Програми ООН з навколишнього середовища провела у Києві дводенний інноваційний тренінг зі сталості публічних закупівель для представників Управлінь та Департаментів охорони здоров'я з усіх областей України, з метою допомогти урядовцям розробляти та здійснювати стійку політику у сфері державних закупівель, з урахуванням соціально-економічних і екологічних наслідків закупівельного процесу.

Співробітників МОЗ навчали, як запобігати і врегульовувати потенційні конфлікти інтересів

Керівники підрозділів Міністерства охорони здоров’я України відтепер озброєнні знаннями про те, як запобігати виникненню конфліктів інтересів.

Європейський інвестиційний банк погодився розширити співпрацю з ПРООН заради досягнення Глобальних цілей

ПРООН і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) сьогодні підписали Меморандум про взаєморозуміння, спрямований на розширення співпраці задля досягнення нових Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Україна на шляху до більш рівноправного суспільства?

У той час як Україна буде звітуватися щодо виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) у лютому 2017 року, правозахисні об’єднання жінок-активісток сформулювали перелік актуальних питань, які Комітет CEDAW має поставити при розгляді державної періодичної доповіді про виконання Конвенції.

Електронне декларування майна державних службовців: громадський контроль задля приборкання корупції?

Надавши підтримку в розробці системи електронного декларування майна посадовців задля сприяння інституційній реформі та боротьбі з корупцією, ПРООН передала програмне забезпечення Національному агентству з питань запобігання корупції після отримання успішних результатів тестувань, уточнення всіх правових аспектів та перевірки всіма державними органами, залученими до розробки системи.

un
Інфографіка: прогрес доставки ПРООН лікарських засобів

Інфографіка: прогрес доставки ПРООН лікарських засобів 1 квітня 2016 року ПРООН вперше здійснила постачання до України ліків та лікарських засобів, та вже на 26 серпня вийшла на суттєвий показник у 92% доставленої продукції (у % від суми контрактів). Таких відчутних результатів вдалось досягти...

un
Українських дітей вакцинуватимуть французьким «Пентаксимом»

Програма Розвитку ООН отримала запит від Міністерства охорони здоров’я України на закупівлю п'ятивалентної вакцини, відповідно до Державних програм закупівель ліків. Ця вакцина є монокомпонентною та комбінованою для імунізації від дифтерії, правця, кашлюка (ацелюлярний компонент), поліомієліту та...

un
ПРООН доставила в Україну життєво важливі ліки та лікарські засоби з дотриманням усіх процедур

Київ, 17 серпня 2016 р.  Станом на сьогодні, згідно укладених угод Програма Розвитку ООН (ПРООН) на 92% здійснила постачання до Міністерства охорони здоров’я України ліків та лікарських засобів. Ці закупівлі дозволили заощадити до державного бюджету 4 мільйони доларів.  В Україну було доставлено ліки...

un
Україна на 23% перевищує світовий середній показник у рейтингу ООН з розвитку електронного врядування

Останнє дослідження Організації Об'єднаних Націй з електронного урядування свідчить про значний прогрес в Україні в сфері розвитку електронного уряду. За 2 роки країна піднялася на 25 позицій в області електронного урядування і на 45 позицій в області електронної участі, займаючи наразі 62-е місце...

un
У Женеві обговорили державну доповідь про виконання Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації

Українська делегація, до складу якої увійшли представники державних установ, взяла участь в обговоренні зобов’язань України, успішних практик та проблемних питань у рамках Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Женева,12 серпня 2016 року – Комітет з ліквідації расової...

un
ПРООН оголосила конкурс бізнес-грантів серед ВПО та місцевого населення Донецької і Луганської областей

Програма розвитку ООН запрошує внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській, Донецькій областях, місті Київ та місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) взяти участь у конкурсі на здобуття грантів для започаткування, відновлення або розвитку підприємницької діяльності.