Австрія фінансує нову ініціативу ПРООН для активізації місцевого розвитку у Чернівецькій та Одеській областях

ПРООН розпочинає впровадження нового проекту, спрямованого на поліпшення рівня добробуту та життя найбільш уразливих груп населення у Чернівецькій та Одеській областях. За фінансової підтримки Агентства розвитку Австрії буде охоплено більше 150 000 осіб, які проживають в обласних центрах та принаймні 18 сіл, селищ та районів.

Як підтримати підприємців, постраждалих від конфлікту? Через краудфандинг!

Керуючись досвідом краудфандингу, накопиченим в інших європейських країнах, наразі ПРООН об'єднується з українськими лідерами цього сегменту, щоб запустити першу Академію Краудфандингу для підприємців, які постраждали від конфлікту на Донбасі. Основна мета ініціативи – мобілізувати всі наявні ресурси для поліпшення умов життя ВПО по всій території України.

Україна: Гуманітарна допомога, відновлення й розвиток повинні йти пліч-о-пліч

Стаття Янтомаса Хімстри, Директора ПРООН в Україні, який ділиться своїм баченням того, як можна зрівноважити гуманітарні потреби і потреби розвитку в Україні. Чи можливо поєднати ці зусилля? Чи потрібно пріоретизувати одні потреби, а вирішення інших відкласти до кращих часів? Досвід ПРООН показує, що допомогу з відбудови, таку як відновлення водопостачання для постраждалих від конфлікту населених пунктів, цілком можливо поєднувати з ініціативами, спрямованими на розвиток, що також допоможе місцевим громадам бути стійкішими.

Плануючи досконаліше майбутнє: Чому Україні потрібна Стратегія сталого розвитку

За задумом авторів, стратегія слугуватиме дорожньою картою, яка показуватиме, чого українці хочуть досягнути до 2030 року, і допоможе їм відстежувати, якого прогресу було досягнуто у певні проміжки часу по кожній з цілей розвитку. Як зазначено у Стратегії, її метою є «забезпечення високого рівня та якості життя населення України, створення сприятливих умов для діяльності нинішнього та майбутніх поколінь та припинення деградації природних екосистем шляхом впровадження нової моделі економічного зростання, що базується на засадах сталого розвитку».

Права людини в Україні: перетворюючи прагнення на дії

“Загальну декларацію прав людини розробили не відірвані від реальності ідеалісти, не ідеологи з конкретними політичними завданнями, а чоловіки й жінки, які пережили страшні війни та звірства у 1930-х і 1940-х рр. Автори Декларації запровадили стандарт, який перед усіма нами ставить задачі, що їх ми всі повинні невпинно намагатися вирішити”, – пише Блерта Чела, Заступник Директора ПРООН, у своїй статті. Читайте, що вона думає про ситуацію з правами людини в Україні, і що робить ПРООН, аби підтримувати основоположні свободи.

Реформи в нікуди? Чому українці скептично ставляться до обраного шляху

Радник з питань демократичного врядування ПРООН в Україні Маркус Бранд розмірковує про те, що необхідно для відновлення довіри між громадянами і суспільними інститутами: довгострокове партнерство на місцевому рівні і соціальна мобілізація. Реформи – не самоціль. Вони повинні приносити користь народові України з точки зору добробуту, рівності та справедливості.

Підхід, заснований на правах людини, задля посилення громадянського суспільства

Чи всі ті, хто мають певні права, можуть забезпечити, аби їхні голоси почули? Чи всі ті, хто стежать за дотриманням прав, дійсно можуть виконувати свою роботу? На ці питання дає відповідь підхід до планування діяльності, заснований на правах людини. Організації громадянського суспільства можуть підвищити ефективність своєї роботи, якщо включать цей підхід у свою щоденну роботу. Щоб допомогти їм у цьому, ПРООН провела тренінг для 17 тренерів, щоб надати їм знання та інструменти для подальшого поширення цього підходу серед інших ОГС в різних областях України.

Молодь Східної України дізнається про те, як розпочати кар'єру в IT

ПРООН спільно з освітньою IT-компанією GoIT реалізувала в Сєвєродонецьку нову ініціативу, покликану привернути молодих людей до IT-галузі, що динамічно розвивається в Україні. Понад 100 молодих хлопців та дівчат з різних міст області взяли участь в заході.

Чи готова Україна до наступного розгляду комітетом CEDAW у Женеві?

Ґендерна стратегічна платформа – коаліція сприяння ґендерній рівності – сьогодні презентувала представникам профільного Парламентського Комітету та Офісу Уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини 8-й альтернативний періодичний звіт організацій громадянського суспільства щодо впровадження Україною Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації проти жінок.

Сотні інфраструктурних проектів на сході України фінансуватимуться завдяки позиці Європейського інвестиційного банку на суму 200 млн. євро

16 грудня 2016 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон), підписав Угоду про співробітництво щодо надання технічної допомоги з метою сприяння оптимальному використанню Надзвичайної кредитної програми для відновлення України обсягом 200 млн. євро.

Що ви знаєте про свої громадянські права та обов’язки? Час для більш ефективного громадянства

Соціологічне дослідження, виконане на замовлення Програми розвитку ООН з метою оцінювання громадянських знань, поведінки, ставлень та переконань, засвідчує, що 35% українців не свідомі своїх громадянських прав, та наголошує на потребі посиленої громадянської освіти у різних сферах задля ефективного розширення повноважень громадян щодо виконання їхніх громадянських обов’язків із одночасним посиленням підзвітності на всіх рівнях.

Більше 80 бізнесів на Донеччині отримали підтримку від ПРООН на подальший розвиток

Переможці конкурсу бізнес-грантів Програми розвитку ООН (ПРООН) отримали до 200 000 грн. на відновлення або розширення малого та середнього бізнесу. Вони підписали грантові угоди під час ХІІ Міжнародного економічного форуму «Відкритий Донбас» у Краматорську Донецької області 9 грудня 2016.

Об’єднаємося проти корупції: виховуємо молодь і студентів для майбутньої України, вільної від корупції

У Міжнародний день боротьби з корупцією ПРООН в Україні навчає молодь етичній і вільній від корупції поведінці в рамках мультимедійного уроку, проведеного сьогодні в українських школах для забезпечення доброчесності майбутніх фахівців України і подолання цього серйозного злочину, який підриває соціально-економічний розвиток у всіх суспільствах.

Разом за майбутнє молоді та жінок Донбасу

ПРООН зібрала разом понад 150 представників молоді і жінок із Донецької і Луганської області, щоб розробити місцеві рішення конкретних економічних і соціальних проблем та забезпечити розуміння економічних можливостей, розвитку бізнесу, мобілізації громад, прав людини та захисту проти гендерно зумовленого насилля.

Опитування громадської думки говорить, що тільки 41% українців намагаються захистити свої права у випадку їх порушення

Напередодні міжнародного Дня прав людини Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Центр інформації про права людини представили основні висновки свого спільного базового дослідження у сфері прав людини, яке реалізовувалось за підтримки ПРООН для того, щоб допомогти Україні відповісти на правозахисні виклики, з якими зіткнулась країна.

Попередження і виявлення корупції: підготовка тренерів

НАЗК за підтримки ПРООН розробило навчальний курс, спрямований на підвищення обізнаності працівників державних органів і посадових осіб місцевого самоврядування щодо нового антикорупційного законодавства та їх забезпечення практичними інструментами для впровадження нових нормативних положень.

Мобілізація волонтерів заради миру і розвитку Східної України

З нагоди Міжнародного дня волонтерів, Програма розвитку ООН спільно з Волонтерами ООН організувала семінари для волонтерів і НУО у Краматорську і Сєвєродонецьку, об’єднавши понад 100 активістів, молодих дівчат і хлопців, а також НУО, які зацікавлені у залученні волонтерів у проведення своїх заходів.

Розширення повноважень громадянського суспільства просувати реформи в Україні

5-й Форум розвитку громадянського суспільства об’єднав близько 1200 професіоналів у сфері розвитку громадянського суспільства задля поширення кращих практик розвитку адекватних навиків та організаційної спроможності громадянського суспільства, що дають змогу ефективно сприяти прогресу реформ в Україні.

Луганська агенція регіонального розвитку приступила к роботі

Нещодавно створена Агенція регіонального розвитку Луганської області отримала необхідне офісне обладнання, яке дозволить їй розпочати роботу над відновленням і розвитком регіону.

16 днів протидії ґендерно- обумовленому насильствУ в Україні

Міжнародна акція «16 днів протидії ґендерно-обумовленому насильству», що проходить у період з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби із насильством щодо жінок, до 10 грудня, Міжнародного дня захисту прав людини, має на меті підвищити поінформованість суспільства та масово мобілізувати людей до змін ставлення та поведінки.

3 мільйони доларів зекономлено в перші тижні закупівель ліків ПРООН за програмами 2016 року

Через кілька тижнів від початку закупівель ліків Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) за кошти державного бюджету 2016 року, за укладеними угодами вже досягнуто економії в 3 мільйони доларів у порівнянні з цінами 2015 року. Зекономлені кошти якомога швидше спрямовуються на закупівлю додаткових медикаментів для забезпечення більшої кількості пацієнтів необхідним лікуванням.

Як убезпечити державні закупівлі товарів медичного призначення від корупції?

У новому дослідженні ПРООН, в якому аналізується, наскільки уразливою є доброчесність системи закупівель товарів медичного призначення, підкреслюється ключова роль законодавства, нормативно-правової та управлінської діяльності в уможливленні проявів корупції і таємних домовленостей, і наводяться рекомендації щодо ефективного реформування української системи закупівель товарів медичного призначення.

“Ми потрібні #ОдинОдному": Національна кампанія

Програма розвитку ООН розпочала всеукраїнську соціальну кампанію “Ми потрібні один одному” (#ОдинОдному), яка спрямована на досягнення взаєморозуміння в громадах України шляхом розвінчування стереотипів і упереджень, що перешкоджають інтеграції 1,7 мільйонів вимушено переміщених осіб із Донбасу і Криму, а також на зміцнення інтеграції та соціальної згуртованості в громадах України.

Розбудовуючи мир на принципах терпимості та солідарності

У міжнародний день толерантності Програма розвитку ООН в Краматорську Донецької області зібрала разом дівчат, хлопчиків, жінок і чоловіків різного віку, соціального стану та походження заради просування принципів толерантності, солідарності і відмови від насильства у часи конфлікту. Захід також мав на меті привернути увагу суспільства до проблем прав людини, які відчувають у повсякденному житті представники різних меншин, соціально незахищені групи населення і люди з обмеженими фізичними можливостями.

На зекономлені $4 млн ПРООН придбає додаткові ліки

ПРООН використає 4 мільйони доларів зекономлених коштів для закупівлі ліків та лікарських засобів. Доставка майже 60% додаткових ліків планується вже до кінця 2016 року.

На шляху проти конфлікту інтересів в Україні

Українські державні службовці та громадські активісти з 13 міст отримають знання про відповідні положення антикорупційного законодавства та навчатимуться ефективно реагувати на потенційні і фактичні конфлікти інтересів.

Опалення і гаряча вода: скоротити вдвічі потреби України в імпорті енергоносіїв… і рахунки

В той час як у Марокко триває кліматична конференція СОР22, звіт ПРООН вказує на неефективність у опаленні і постачанні гарячої води в українські оселі, підкреслюючи, що потенціал з енергозбереження п’яти областей, що споживають 41% енергоресурсів країни, складає 3,1 мільярдів доларів США – це майже половина вартості імпортованого Україною природного газу. Встановлення цілей, відстеження прогресу і ефективне запровадження відповідних норм є вирішальними для досягнення більшої енергоефективності.

27 показових практик для вирішення проблем, пов’язаних із внутрішнім переміщенням населення в Україні

На дводенному форумі з обміну знаннями і досвідом між місцевими громадами ПРООН окреслила 27 показових практик і успішних історій вирішення проблем внутрішнього переселення в Україні.

Електронне декларування — справжній прорив українських реформ

Україна не повинна йти на компроміс щодо фундаментальних основ: якості системи, справжньої політичної волі українців та лідерів країни у подоланні корупції.

У 2016 році ПРООН закупить для українців ліки за більшою кількістю напрямів

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) підписали нову угоду, згідно якої в два рази порівняно з минулим роком зросла кількість напрямків, за якими ПРООН закуповуватиме ліки та вироби медичного призначення для пацієнтів за кошти державного бюджету 2016 року.

Моніторинг способу життя: інноваційний інструмент в українському хрестовому поході проти корупції

«Що таке перевірка способу життя? Це розслідування характеру та способу життя державних високопосадовців і службовців з метою визначити, чи відповідає він їхнім доходам. Таке розслідування припускає, що державні посадові особи, які ведуть розкішний спосіб життя, що не відповідає їхнім достаткам, можуть бути причетні до хабарництва і корупції. Воно ґрунтується на свободі інформації та доступу до важливих даних».

Від енергозбереження до енергетичної незалежності

Фонд енергоефективності та законопроект про його створення, що були представлені Віце-прем’єр-міністром України Генадієм Зубко на Форумі ПРООН «Енергетична незалежність. Створення Фонду енергоефективності», прокладуть шлях для реформи у енергетичному секторі України, створення 75 000 робочих місць, залучення більше 60 млрлд. гривень у державний та місцевий бюджети.

Eфективне функціонування системи електронного декларування, стане переломним моментом для країни

"Навіть за умови існування перешкод, ефективна система декларування активів, яка користується довірою українського народу буде створена, і це дозволить Україні перейти на новий етап, де корупція є скоріше винятком, ніж правилом, і де посадові особи та державні службовці користуються повагою за служіння громадянам, а не дбають про власні інтереси." Маркус Бранд, радник з питань демократичного врядування та Керівника стратегічної групи ПРООН

ПРООН: відновлення після конфлікту в Україні потребує довготермінових зусиль

Щоб допомогти громадам, що постраждали від конфлікту, відновитися після насильства на сході України, їм потрібна тривала підтримка, сказала Помічник Генерального Секретаря ООН і Директор Регіонального Бюро ПРООН по країнам Європи та СНД, завершуючи свій чотириденний візит до країни.

Майбутнє Донбасу

Наразі необхідно використовувати усі ресурси та потенціал для забезпечення підтримки громад, які постраждали внаслідок конфлікту, та забезпечення того, щоб громадяни мали дах над головою, їжу та могли відправити дітей до школи.

Біоенергетика – майбутнє України?

Інноваційні і перспективні системи обігріву стартують у Києві. Якщо ця практика набуде поширення, бойлери на біомасі допоможуть скоротити бюджетні витрати на опалення у школах до 60% і значно посприяти зусиллям України у покращенні її енергоефективності і зменшенні вуглецевих викидів.

Проект «Рада за Європу»: сприяння процесу реформ по всій Україні

Як зробити демократію реальністю в Україні та, найбільш важливо, як зробити це швидко? Це питання сьогодні обговорили провідні європейські та українські реформатори. Вони розглянули історії успіху інших країн та роль національних парламентів у підтримці конкретних реформ у молодих європейських демократіях.

Цех із виробництва біопалива дає нові робочі місця, скорочує громадські витрати і відновлює місцеву економіку

Передбачається, що послугами нового цеху із виробництва біопаливних пелетів користуватимуться майже 10 тис. людей. Виробництво палива з біологічної сировини скоротить енерговитрати на опалення шкіл та створить 18 нових робочих місць в селі Андріївка Донецької області.

Більше пацієнтів отримають терапію – ПРООН звітує про доставку 98% закуплених ліків

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) і Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) підбили підсумки першого року екстреної закупівлі ліків: станом на 12 жовтня 2016 до України вже поставлено 98% закуплених через ПРООН препаратів та виробів медичного призначення, а економія та залишки коштів державного бюджету склали 4 млн доларів США, що дозволило провести додаткову закупівлю життєво необхідних препаратів.

Фахівці з державних закупівель ліків пройшли тренінг ПРООН з вивченням підходу Програми ООН з навколишнього середовища

Команда спеціалістів Програми Розвитку ООН та Програми ООН з навколишнього середовища провела у Києві дводенний інноваційний тренінг зі сталості публічних закупівель для представників Управлінь та Департаментів охорони здоров'я з усіх областей України, з метою допомогти урядовцям розробляти та здійснювати стійку політику у сфері державних закупівель, з урахуванням соціально-економічних і екологічних наслідків закупівельного процесу.

Співробітників МОЗ навчали, як запобігати і врегульовувати потенційні конфлікти інтересів

Керівники підрозділів Міністерства охорони здоров’я України відтепер озброєнні знаннями про те, як запобігати виникненню конфліктів інтересів.

Європейський інвестиційний банк погодився розширити співпрацю з ПРООН заради досягнення Глобальних цілей

ПРООН і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) сьогодні підписали Меморандум про взаєморозуміння, спрямований на розширення співпраці задля досягнення нових Цілей сталого розвитку до 2030 року.