Погляд: Як стажування допомагає сформувати світогляд

13 June 2019

Авторка: Катерина Геселева, стажерка ПРООН

У старших класах я була одною з тих тінейджерів, які захоплюються історією та літературою і не уявляють свого життя без книжок. Інтенсивне навчання й читання сформували мій світогляд, заклали основи ліберальних цінностей.

Наступним етапом у формуванні світогляду стала Революція Гідності. Коли у листопаді 2013 року розпочався Євромайдан, я була п’ятнадцятирічною школяркою, яка слідкувала за подіями, затамувавши подих, і чи не вперше серйозно задумалася про демократію, свободу й права людини. У цей момент прийшло усвідомлення, що кожен із нас мусить щодня захищати права людини –словами та вчинками.

Тоді ж я зрозуміла, наскільки мені пощастило народитися серед таких сміливих і відданих своїм принципам і цінностям людей, ­ і серйозно зацікавилася суспільством і політикою. 

Через рік я вступила до університету, аби вивчати соціальні комунікації, і вже у другому семестрі зрозуміла, що в моєму житті забагато вільного часу й замало викликів. Тому я почала шукати можливості для старту кар’єри й опинилася в PR-агенції. Коли я працювала там, моє бажання бути частиною позитивних змін, брати участь у діяльності, яка б робила кращою мою рідну країну і світ, ставало все сильнішим. І саме це бажання привело мене до стажування у Програмі розвитку ООН.

Під час стажування я працювала разом з командою, яка готувала Аналіз доброчесності й інклюзивності демократичних процесів. Це дослідження тривало кілька місяців, протягом яких 24 регіональних експерти та експертки провели десятки інтерв’ю та опрацювали великі масиви інформації, даних, статистики. Результатом цього став аналітичний звіт, де здійснено комплексний огляд поточного стану політичного розвитку в Україні. Його можна брати за основу для подальших досліджень, аналітики, моніторингу, опитувань, адвокаційних кампаній, освітніх заходів.

Для мого професійного розвитку стажування було надзвичайно корисним, і я дуже ціную цю можливість. Але найважливіше, що, окрім нових навичок та знань, ці півроку стажування дали поштовх для мого особистісного розвитку. Як людина, що народилася й більшу частину свого життя прожила у Києві, я мала нагоду вийти за межі своєї бульбашки, більше дізнатися про різні регіони та проблематику, пов’язану з демократичними процесами й реформами.

І ще один важливий момент: відчуття приналежності до міжнародної організації, місією якою є покращення життя людей і громад в усіх куточках планети, і робота пліч-о-пліч з професіоналами, які просувають позитивні зміни, дали відчуття справжнього щастя і мотивації до змін.