ПРООН оголошує конкурс грантів щодо інформаційної підтримки відвідувачів загальних місцевих судів для неурядових організацій Донецької

Фото: Роман Дротік / ПРООН в Україні

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) в рамках реалізації Програми ООН з відновлення та розбудови миру розпочинає конкурс грантування щодо інформаційної підтримки відвідувачів місцевих загальних судів. До участі запрошуються неурядові громадські та благодійні організації, які провадять свою діяльність на території Луганської та Донецької областей України. Кінцевий термін прийому пропозицій – 22 лютого 2019 року.

Одним із ключових напрямів діяльності ПРООН – зміцнення особистої та громадської безпеки та забезпечення поваги до прав людини, верховенства прави та доступу до правосуддя громадян, зокрема уразливих груп населення, на територіях, що постраждали внаслідок конфлікту, за принципом «знизу до гори» і з урахуванням прав людини.

Назва проекту: «Інформаційна підтримка відвідувачів місцевих загальних судів Донецької та Луганської областей України».

Головні завдання проекту:

  • Інформування відвідувачів суду про діяльність суду та функції його працівників;
  • Надання відвідувачам суду інформації щодо процесуальних прав та обов’язків відвідувача (в залежності від її/його процесуального статусу та виду провадження), опис основних етапів та правил поведінки в судовому процесі;
  • Надання відвідувачам суду інформації щодо можливості та способів отримання безоплатної правової допомоги;
  • Допомога з пошуком відповідних приміщень суду;
  • Допомога із доступом до наданих судом зразків або бланків документів;
  • Підтримка функціонування системи зворотнього зв’язку для відвідувачів суду;
  • Збір статистичної інформації щодо відвідувачів суду (виключаючи персональні дані) та надання відповідних звітів.

Проект не включає в себе:

  • Складання процесуальних та інших документів в інтересах відвідувачів суду;
  • Представництво інтересів осіб у суді;
  • Прийняття/обробку скарг щодо роботи працівників суду;
  • Прийняття/обробку скарг щодо відправлення правосуддя;
  • Прийняття/обробку скарг на дії/бездіяльність інших учасників судового процесу.

Місце реалізації проекту: 

  1. Донецька область: Слов’янський міськрайонний суд, Волноваський районний суд, Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполь.
  2. Луганська область: Сєвєродонецький міський суд, Новоайдарський районний суд, Біловодський районний суд.

Цільові показники проекту: проектом має бути охоплено щонайменше 25% бенефіціарів від кількості розглянутих цільовими судами справ за 12 місяців.

Відрядження: в межах територій реалізації проекту.

Дата початку проекту: Березень 2019 року.

Тривалість проекту: 12 місяців.

  • Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
  • Про результати конкурсу учасників повідомляють електронною поштою.
  • Остаточне рішення щодо проекту чи заявки перегляду не підлягає.
  • Причини відмови чи підтримки проекту учасникам конкурсу повідомлені не будуть.

Загальні критерії відбору:

Учасниками конкурсу є неурядові громадські організації та благодійні організації, які здійснюють діяльність на території України* та відповідають наступним критеріям:

  • Мінімум 3 роки досвіду у сфері надання правової допомоги;
  • Мінімум 1 рік досвіду роботи в умовах конфлікту на сході України;
  • Вища юридична освіта членів проектної команди, а також досвід роботи із судовими установами кожного члена команди не менше трьох років (ця вимога стосується керівника проекту та осіб, відповідальних за безпосереднє втілення проекту);
  • Постійна наявність членів організації (осіб, відповідальних за безпосереднє втілення проекту) на місцях реалізації проекту (повна зайнятість реалізацією проекту (відповідно до графіку роботи судів), щорічна основна відпустка не більше 24 календарних днів, але не більше 12 робочих днів поспіль);
  • Забезпечення керівником проекту періодичного моніторингу кожної локації проекту;
  • Готовність впроваджувати всі правила та регламенти співпраці, запропоновані міжнародним донором;
  • Проектна команда повинна складатися щонайменше з: одного керівника проекту (відповідального за координацію та звітність), шести юристів (відповідальних за безпосереднє впровадження проекту на місцях); дотримання гендерної рівності команди;
  • Бажано – попередній досвід роботи в міжнародних проектах.

* Конкурс не передбачає участі прибуткових організацій, політичних партій, релігійних організацій та приватних/фізичних осіб.

Звітність, моніторинг та оцінка:

Організація, яка буде відібрана для реалізації проекту щодо інформаційної підтримки відвідувачів суду, впроваджує моніторинг досягнень та діяльності виконавців згідно організаційного та проектного плану. Територіальні управління Державної судової адміністрації України в Донецькій та Луганській областях та ПРООН зі свого боку здійснюють управління проектом та моніторинг за діяльністю організації, з якою підписано контракт, через регулярні (щомісячні) звіти щодо операційного процесу та досягнень проекту, проведе зустрічі з представниками грантерів, з фахівцями організації. Більш детальний перелік звітів, моніторингів, оціночних інструментів буде додатково обговорено та погоджено з обраною організацією перед підписанням договору.

Витрати:

Прийнятними вважаються витрати, які:

  • необхідні для досягнення цілей та завдань проекту;
  • відповідають принципу ефективності та економічності витрат («найвища якість за найнижчу ціну»);
  • підтверджені документацією фінансово-бухгалтерської звітності.

Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:

  • праці членів організації, які здійснюють безпосередню реалізацію проекту;
  • товарів та послуг, необхідних для реалізації проектної діяльності;
  • комунікаційних та інформаційних послуг, необхідних для реалізації проектної діяльності;
  • друкарських, типографських і копіювальних послуг, необхідних для реалізації проектної діяльності;
  • витратних матеріалів і канцелярських товарів, необхідних для реалізації проектної діяльності;
  • адміністративних видатків (до 10% бюджету).

Неприйнятними є витрати, пов’язані з:

o   підготовкою проектної пропозиції для участі в конкурсі;

o   сплатою будь-яких боргів;

o   відшкодування витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;

o   міжнародні відрядженнями;

o   орендою офісу, будь-яких інших приміщень.

Аплікаційний відбір

Документи в аплікаційному пакеті мають бути заповнені українською мовою відповідно до вимог конкурсу та надіслані на електронну адресу: grantsundp2019@gmail.com з темою повідомлення «Інформаційна підтримка відвідувачів суду» до 12:00 22 лютого 2019 року, 12:00. Проектні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошені терміну з будь-яких причин, не розглядатимуться.

Для отримання довідкової інформації щодо проекту звертайтесь, будь ласка, до пана Івана Гончарука - консультанта з питань верховенства права та доступу до правосуддя ПРООН, за адресою: ivan.honcharuk@undp.org, але не пізніше ніж за 48 годин до часу закриття прийому аплікаційного пакету.

Аплікаційний пакет

·         Аплікаційна форма (заповнена у форматі MS Word) та відскановані копії організаційних документів: Статут, Свідоцтво про реєстрацію, Довідка про неприбутковість (включно з кодом неприбутковості), Довідка з банку про відкриття рахунку (формат документів – .pdf, .jpg, .tiff);

·         Технічна пропозиція (заповнена у форматі MS Word), в якій описано організаційний план та план впровадження проекту на 12 місяців;

·         Фінансова пропозиція (пропонований бюджет на 12 місяців у форматі MS Word або Excel);

·         Резюме осіб, задіяних у реалізації проекту;

·         Копію аудиторського звіту (за наявності).

Основна увага при оцінюванні пропозиції буде приділена досвіду роботи та кваліфікації персоналу, що супроводжують Проект.

Процес відбору

Після закриття прийому заявок (пакет документів: Аплікаційна форма, Технічна пропозиція, Фінансова пропозиція, копії установчих документів та інші додатки) уповноважений співробітник перевірить заявки на відповідність умовам конкурсу. На цьому етапі ПРООН залишає за собою право уточнювати інформацію.

Пакет документів передається до Відбіркового комітету, який проводить прозорий відбір. Після цього відбувається процедура прозорого голосування членів Відбіркового комітету та обирається переможець, з яким буде укладено договір про адміністрування програми малих грантів. В кінці складається протокол та фіксуються результати конкурсу. Інформація про результати надсилається на електронну скриньку учасникам конкурсу.

Відбірковий комітет складається із залучених профільних експертів, громадських діячів та представників НГО, що не беруть участь у конкурсі.

Критерії оцінки

Технічна та фінансові пропозиції оцінюються на предмет їх відповідності Завданню конкурсу відповідно до Критеріїв оцінки.

Переможе пропозиція, яка набрала найвищий загальний бал, що визначається за допомогою складання балів. Контракт буде укладено з заявником, який подав переможну пропозицію. Переможець не може набрати менше 70% від загальної кількості балів.

Додатки: