Впровадження систем управління якістю при наданні муніципальних послуг у відповідності до вимог ISO 9001:2008: існуючі практики та напрями удосконаленн

15 лист. 2013
image

Короткий виклад

Це видання підготовлене в рамках виконання Проекту Програми розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та ста­лого розвитку».

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.

У виданні роз’яснюються мета, принципи та основні переваги від впровадження СУЯ, особливості реалізації процесного під­ходу в суб’єктах місцевого самоврядування. Проаналізовано досвід впровадження СУЯ за підтримки ПРООН в 6 містах-партне­рах. Наведено результати опитування уповноважених з якості та співробітників, які активно працюють над удосконаленням процесів надання муніципальних послуг. Публікація містить практичні рекомендації для початківців у процесах розробки СУЯ і для міських рад, які впровадили системи і бажають їх удосконалювати. Публікація стане у нагоді керівникам та фахівцям органів місцевого самоврядування, організацій, що здійснюють свою діяльність у сфері впровадження СУЯ.