Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеводів(ГХФВ) у регіоні країн з перехідною економікою (КПЕ)

Про проект

Програма "Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеводів(ГХФВ) у регіоні країн з перехідною економікою (КПЕ)" узгоджується із зобов'язаннями України з питань управління глобальним навколишнім середовищем і планамивпровадження багатосторонніх угод, зокрема щодо виконання вимог Монреальського протоколу та Віденської конвенції про охорону озонового шару, учасником яких є Україна.

Для того, щоб задовольнити потреби країни і ініціювати повернення в режим дотримання зобов’язань, пріоритетною ціллю Стадії I є завершення формулюванні стратегії поетапної відмови від ГХФВ в повному обсязі, а також дії по швидкому поетапному скороченню прийнятного споживання цих речовин у виробництві холодильного обладнання, секторах розчинників іXPS (екструдованих пінополістиролів) шляхом переходу промислових підприємств, що базуються на ГХФВ,на використання технологій, що не містять ГХФВ і мають нульовий або низький ПГП (потенціал глобального потепління), а також технічна допомога і підтримка (створення потужностей, підвищення обізнаності і т.д.) не залучених до даного етапу проекту підприємств у підтримці їх самостійної конверсії. В подальшому планується розширення нарощування потужностей реструктурованих державних органів (екологічна та митна інспекції) для здійснення більш ефективних вимірів ГХФВ шляхом технічної підтримки і постачання сучасних портативних аналітичних приладів, що дадуть змогу правильно виявляти і розпізнавати ГХФВ в місцях перетину державного кордону та посилити дотримання законодавства, що стосується квот на ГХФУ, щоб сприяти поверненню країни у відповідний режим дотримання зобов'язань, взятих в рамках Монреальського протоколу.

В якості першого дії для термінового повернення України у відповідність до зобов’язань по Монреальському протоколу потрібно на підставі наявного підґрунтя: (1) завершити формування повноцінного плану дій для України по поетапному скороченню використання ГХФВ (з точними оцінками споживання ГХФВ і кількості імпортованого та встановленого в країні обладнання, що працює з використанням ГХФВ), щоб допомогти дотримати зобов'язання - реалізація стратегії вимагатиме поєднання оновлених заходів регулювання і суворого дотримання системи квот, зміцнення технічних та інституційних потужностей, а також прямих інвестицій; і в якості наступного дії - (2) якомога швидше затвердити/ухвалити стратегію поетапного скорочення ГХФВ з метою допомогти країні повернутися у відповідність до зобов'язань в рамках Монреальського протоколу.

На нормативному рівні проект забезпечить здійснення впровадження посиленого контролю регулювання та імпорту ГХФВ, зміцнить систему ліцензування та впровадить  моніторинг ХФВ, включаючи практичну підготовку та тренування працівників задіяних державних органів. Ці компоненти будуть доповнені навчанням по зміцненню правозастосування (службовці  екологічних та митних органів будуть контролювати кінцеве використання та імпорт ГХФВ) і заохоченню енергоефективності та скорочення викидів парникових газів в процесі обслуговування. Крім того, в рамках цього компоненту інвестиційні програми будуть охоплювати технологічне переобладнання та обмін інформацією щодо технологій в секторах розчинників і піноутворювачів (PU і XPS).

Наша діяльність в Україні :

Проект працює для 1) створення сприятливих умов для захисту озонового шару в Україні , 2) посилення потужностей відповідних митних та екологічних служб в цілях запобігання незаконній торгівлі озоноруйнівними речовинами (ОРВ) і 3) підтримки переходу до використання технологій, що не містять ГХФВ речовини,у вибраних приватних компаніях.

Наш бюджет та основні донори:Програма фінансується Глобальним екологічним фондом на період 2013-1016 років і реалізується Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй. Бюджет проект установить 3,19 мільйона доларів.

Наші основні партнери :

Проект співпрацює з національними органами України. Основними партнерами проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна митна служба України, Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та національними аналітичними центрами і всіма українськими екологічними об'єднаннями (НДО).

Наші досягнення та проектні результати:

У 2013 році проект використав 72 тисячі доларів. Проектом досягнуті наступні результати: а) була успішно створена команда проекту; б) були обрані міжнародні консультанти для розробки національної стратегії щодо ГХФУ; в) був проведений аналіз законопроекту про захист озонового шару в Україні та кращих європейських практик і законодавства ЄС; г) надана підтримка участі представників міністерства у початковому регіональному семінарі, який був проведений 5-6 листопада 2013 року у Братиславі з метою представити регіональний проект для національних команд країн-учасниць і розробки плану роботи на майбутній рік.

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Македонія Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

О

Об'єднані Арабські Емірати

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Російська Федерація Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Свазіленд Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Х

Хорватія

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка