Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров’я України

Над чим працює проект?

Проблеми в системі державних закупівель, призвели до того, що протягом останніх двох років критично важливі медичні препарати не були доступними в Україні. На прохання Міністерства охорони здоров'я України, ПРООН буде закуповувати ряд лікарських засобів і виробів медичного призначення протягом 2015-2019 років.

Протягом цього часу за підтримки ПРООН поступово буде створено національну програму закупівель, яка буде опиратись на міжнародні стандарти та вбере в себе кращі світові практики. Очікується, що ПРООН допоможе Міністерству охорони здоров'я реформувати систему державних закупівель та зробити її прозорою та чесно.

Цілі проекту

 1. Надавати МОЗ допомогу в економічно ефективній, прозорій та своєчасній закупівлі лікарських засобів та інших виробів медичного призначення вибраних державних програм у галузі охорони здоров’я на невідкладних і термінових засадах;
 2. Розбудовувати структурну та кадрову спроможність щодо планування, прогнозування, контролювання і оцінювання постачань для забезпечення прозорих і економічно ефективних закупівель у МОЗ;
 3. Поступово передавати функції з закупівель, при цьому підтримуючи здійснення процесів закупівель, і підтримуючи підрозділ закупівель МОЗ;
 4. Підтримувати у МОЗ подальшу реформу національної системи закупівель і забезпечення якості та процеси розбудови спроможності;
 5. За наявності технічних знань і досвіду ВООЗ забезпечувати зміцнення потенціалу системи управління закупівлями та ланцюгом постачання у контексті ширшої ініціативи, спрямованої на зміцнення системи охорони здоров’я України та запровадження послідовної політики у фармацевтичній галузі.Зміцнення системи державних закупівель в системі охорони здоров'я

Закупівля лікарських засобів ПРООН та іншими міжнародними організаціями є тимчасовим заходом для України, що діятиме на період до 2019 року. Підтримка надана з боку ПРООН Міністерству Охорони Здоров’я спрямована також на реформування закупівель у галузі охорони здоров’я для забезпечення роботи з 2019 року, зокрема на створення Агенції із закупівель медичної продукції. Агенція – це незалежна організація, яка буде відповідати за проведення закупівель медикаментів для громадян України за допомогою сучасного програмного забезпечення та прозорих процедур. Для підтримки спроможності агенції, програма ПРООН проводить діяльність за кількома напрямками:

 • Популяризація сталого підходу до закупівель;

 • Підтримка у розробці підходів та юридичної бази;

 • Заходи з посилення спроможності і адвокації;

 • Проведення анти-корупційного аналізу та підготовка плану дій;

 • Підтримка підрозділу МОЗ;

 • Підтримка у питаннях перегляду номенклатури ліків, що закуповуються для МОЗ.

Серед досягнень у 2016 році – запуск двох електронних систем моніторингу та управління запасами. Система «Є-ліки» була розроблена спільно з пацієнтською спільнотою у двох областях, в той час як спільна з ДП «Укрвакцина» електронна система управління запасами вже пройшла пілотне використання у 13 лікарнях і скоро буде розгорнута на широку мережу закладів. Семінари та конференції на тему протидії корупції, сталих закупівель та прав людини пройшла на рівні міністерства та у регіонах. Спільні заходи з пацієнтською спільнотою та громадянським суспільством допомагають будувати систему стримувань і противаг, що забезпечить громадський контроль над майбутньою діяльністю агентства.

sds

Один з основних компонентів проекту "Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель  Міністерству охорони здоров'я України" спрямований на зміцнення системи державних закупівель в системі охорони здоров'я через забезпечення доступу до основних медичних засобів та інших лікарських препаратів в Україні.

Цей компонент складається з двох активностей. Перша - спрямована на підтримку Міністерства охорони здоров'я України в розробці та реалізації стратегії реформування системи закупівель. Стратегія буде базуватися на принципах прозорості, підзвітності та ефективності через застосування підходів інтеграції, сфокусованості на проблемі та інновації.

Друга ативність напрвлена на розвиток онлайн контролю залишків медичних препаратів на складах, що дозволяє проводити моніторинг в режимі реального часу та мати доступ до інформації про медичні запаси, як одного з елементів здійснення реформи. Ця система допоможе покращити процес державних закупівель, і дозволить ефективно прогнозувати та планувати цей процесс на національному та місцевому рівні.

Новини

MPS-G UA-page-001

3 мільйони доларів зекономлено в перші тижні закупівель ліків ПРООН за програмами 2016 року

Через кілька тижнів від початку закупівель ліків Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) за кошти державного бюджету 2016 року, за укладеними угодами вже досягнуто економії в 3 мільйони доларів у порівнянні з цінами 2015 року. Зекономлені кошти якомога швидше спрямовуються на закупівлю додаткових медикаментів для забезпечення більшої кількості пацієнтів необхідним лікуванням.

 

UNDP-RBEC-ukraine-procurement

Як убезпечити державні закупівлі товарів медичного призначення від корупції?

У новому дослідженні ПРООН, в якому аналізується, наскільки уразливою є доброчесність системи закупівель товарів медичного призначення, підкреслюється ключова роль законодавства, нормативно-правової та управлінської діяльності в уможливленні проявів корупції і таємних домовленостей, і наводяться рекомендації щодо ефективного реформування української системи закупівель товарів медичного призначення.

Savings

На зекономлені $4 млн ПРООН придбає додаткові ліки.

ПРООН використає 4 мільйони доларів зекономлених коштів для закупівлі ліків та лікарських засобів. Доставка майже 60% додаткових ліків планується вже до кінця 2016 року.

Фахівці з державних закупівель ліків пройшли тренінг ПРООН з вивченням підходу Програми ООН з навколишнього середовища

Команда спеціалістів Програми Розвитку ООН та Програми ООН з навколишнього середовища провела у Києві дводенний інноваційний  тренінг зі сталості публічних закупівель для представників Управлінь та Департаментів охорони здоров'я з усіх областей України, з метою допомогти урядовцям розробляти та здійснювати стійку політику у сфері державних закупівель, з урахуванням соціально-економічних і екологічних наслідків закупівельного процесу.

У 2016 році ПРООН закупить для українців ліки за більшою кількістю напрямів

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) підписали нову угоду, згідно з якою вдвічі порівняно з минулим роком зросла кількість напрямків, за якими ПРООН закуповуватиме ліки та вироби медичного призначення для пацієнтів за кошти державного бюджету 2016 року.

Patients

Більше пацієнтів отримають терапію – ПРООН звітує про доставку 98% закуплених ліків.

12 жовтня, 2016 - Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) і Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) підбили підсумки першого року екстреної закупівлі ліків: станом на 12 жовтня 2016 до України вже поставлено 98% закуплених через ПРООН препаратів та виробів медичного призначення, а економія та залишки коштів державного бюджету склали 4 млн доларів США, що дозволило провести додаткову закупівлю життєво необхідних препаратів.

 

 

prescription

Співробітників МОЗ навчали, як запобігати і врегульовувати потенційні конфлікти інтересів

Київ, 10 жовтня 2016 р. – Співробітникам МОЗ сьогодні розповідали про те, як запобігти виникненню конфліктів інтересів. Тематичний семінар було організовано ПРООН в Україні спільно з Національним агентствам з питань запобігання корупції (НАЗК), нещодавно створеною структурою, що відповідає за врегулювання конфліктів інтересів і запобігання виникненню таких конфліктів і корупції, а також за формування антикорупційної політики України. 

ПРООН доставила в Україну життєво важливі ліки та лікарські засоби з дотриманням усіх процедур

Київ, 17 серпня 2016 р.  Станом на сьогодні, згідно укладених угод Програма Розвитку ООН (ПРООН) на 92% здійснила постачання до Міністерства охорони здоров’я України ліків та лікарських засобів. Ці закупівлі дозволили заощадити до державного бюджету 4 мільйони доларів.  Докладніше

 

Українських дітей вакцинуватимуть французьким «Пентаксимом»

Програма Розвитку ООН отримала запит від Міністерства охорони здоров’я України на закупівлю п'ятивалентної вакцини, відповідно до Державних програм закупівель ліків. Ця вакцина є монокомпонентною та комбінованою для імунізації від дифтерії, правця, кашлюка (ацелюлярний компонент), поліомієліту та захворювань, спричинених Haemophilus типу b. Докладніше

Програма розвитку ООН підписала контракти з сімома  компаніями щодо закупівлі 18 протитуберкульозних лікарських засобів

В рамках  національних програм з охорони здоров'я загальною вартістю 6,720,427$. Крім цього, ПРООН завершила процес закупівель і уклала договори з компанією Джензім Європа B.V. на постачання ліків для пацієнтів з орфанними захворюваннями на загальну суму 364,184$.

Donors

 
Donor name  
Government of Ukraine