Підтримка реформи соціального сектору в Україні

Наша мета

Проект надає підтримку Урядові України та Міністерству соціальної політики України в прискоренні впровадження реформ у соціальному секторі та досягненні коротко- і середньострокових цілей соціально-економічного розвитку України.

Як ми здійснюємо нашу місію?

Проект сприяє  проведенню реформ у таких напрямах  як пенсійна система,  система соціальних послуг, політика зайнятості, політика подолання бідності, а також  адміністративна реформа в соціальній сфері.

З другої половини 2011-го до початку 2012 року консультаційна підтримка надавалася  щодо реформування пенсійної системи, а також реформування системи соціальної підтримки. Зокрема було здійснено  функціональний аналіз та розроблено рекомендації щодо впровадження необхідних змін у законодавчу та адміністративну структури.

Починаючи з 2012 року Проект забезпечує  підтримку у здійсненні реформ в сфері надання соціальних послуг, зокрема впровадження децентралізованої системи надання соціальних послуг, диверсифікації меню соціальних послуг, розроблення стандартів та  впровадження системи забезпечення якості соціальних послуг,  розвитку ринку надання соціальних послуг на рівні громад, а також удосконалення управління соціальними послугами на місцевому рівні та на рівні соціальних служб.

З 2014 року Проект розпочав надання консультативної підтримки у сфері зайнятості. У 2015 році експерти проекту долучилися до роботи над Стратегією подолання бідності.

З 2016 року Проект працює над просуванням підходу, який поєднує надання соціальних та послуг сприяння зайнятості. Модель надання послуг з супроводу працевлаштування та подальшої підтримки на робочому місці вразливих груп населення та жінок (таких як жінки з малими дітьми, люди з інвалідністю, молодь, яка шукає перше робоче місце, довготривалі безробітні, люди передпенсійного віку, внутрішньо переміщені особи та інші) заснована на підході кейс-менеджменту була розроблена для подальшого поширення в державній службі зайнятості.

Консультативна підтримка надається шляхом проведення функціонального аналізу та досліджень, підготовки рекомендацій, розроблення нового або внесення змін до існуючого законодавства, підготовки методичних рекомендацій та посібників, навчання персоналу.

До роботи залучаються найкращі вітчизняні та закордонні експерти, дослідницькі  та консалтингові організації.

Що було зроблено

Cтратегічні документи з рекомендаціями щодо політики були підготовлені та розповсюджені серед національних партнерів щодо:

Було надано технічну допомогу в розробці та / або внесення змін до понад 26 нормативних документів з питань соціальних послуг, 12 з яких були затверджені. Серед них:

•      Пропозиції до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг» (до Закону «Про соціальні послуги») (було враховано у прийнятому Законі (№ 4523-VI від 15 березня 2012 р.).

•      Пропозиції до переліку соціальних послуг (були враховані у «Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати» Наказом Міністерства соціальної політики України № 537 від 3 вересня 2012 р).

•      Порядок визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах (затверджений Наказом Мінсоцполітики України №28 від 20 січня 2014 р.).

•      Методичні рекомендації щодо визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах (затверджені Наказом Міністерства соціальної політики України № 648 від 15 жовтня 2012 р.).

•      Державний стандарт денного догляду (затверджений Наказом Міністерства соціальної політики України № 452 від 30 липня 2013 р.). 

•      Порядок здійснення соціального замовлення за бюджетні кошти (затверджений Постановою КМУ № 234 від 29 квітня 2013 р.). 

•      Пакет документів щодо здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів (Проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження соціального замовлення, Проект Методичних рекомендацій щодо порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, Примірний договір щодо залучення бюджетних коштів до фінансування соціальних послуг, Проект Методики оцінки конкурсних пропозицій учасників конкурсу із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг).

•      Методичні рекомендації розрахунку вартості соціальної послуги (на основі Проекту Рекомендацій та Шаблону для розрахунку вартості соціальної послуги), затверджені наказом Мінсоцполітики № 1186 від 7 грудня 2015 р.

•      З використанням вищезгаданих Методичних рекомендації з проведення розрахунку вартості соціальної послуги, Державного стандарту денного догляду  та прикладу розрахунку послуги денного догляду,  Міністерством соціальної політики України розроблено та затверджено Норматив фінансування отримувача послуги денного догляду (Наказ Міністерства соціальної політики України № 527 від 23 серпня 2013 р.).

•      Методичні рекомендації з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг (затверджений наказом Мінсоцполітики № 904 від 27 грудня 2013 р.).

•      Проект Типового положення про соціальну службу у справах сім’ї міської, районної та районної у містах державної адміністрації, що також включає типову структуру і штатний розпис.

•      Проект Регламенту діяльності територіального центру.

•      Проект Методичних рекомендацій щодо визначення категорій клієнтів та розрахунку норми часу на їх обслуговування.

•      Проект Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах.

•      Методичні рекомендацій щодо проведення супервізії у соціальних службах (затверджено наказом Міністерства соціальної політики України № 5 від 5  січня 2015 р.).

•      Методичні рекомендації щодо інформування населення про соціальні послуги (затверджені Наказом Міністерства соціальної політики України № 828 від 28 жовтня 2014 р.).

•      Пропозиції до Тимчасового положення про Центр соціальних  послуг.

•      Проекти примірного положення, структури та штатного розпису Центру соціальних  послуг.

Програма розвитку ООН сприяє впровадженню реформ в секторі соціальних послуг шляхом розвитку інституційного потенціалу. За сприяння Проекту «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» понад 2 000 представників структурних підрозділів з питань соціального захисту та надавачів соціальних послуг з усіх регіонів України пройшли навчання щодо планування, управління та надання соціальних послуг (зокрема з оцінки потреб громади в соціальних послугах, соціального замовлення, контролю якості, стандартів, обізнаності громадськості, розрахунку вартості соціальних послуг, управління діяльністю територіальних центрів, надання допомоги внутрішньо переміщеним особам тощо).

Консультаційну підтримку було надано  місцевим органам влади всіх  регіонів України з питань впровадження соціального замовлення; місцевим органам влади та соціальним службам в пілотній Полтавській області для апробації моделі інформування громадськості про соціальні послуги; м.Умань та Баштанському району Миколаївської області щодо оптимізації надання соціальних послуг на місцевому рівні. Семи центрам зайнятості (Мариуполя, Одеси, Львова, Вінниці, Харкова, Кременчука, Житомира) надається консультативна підтримка щодо запровадження підходу кейс-менеджмент для працевлаштування вразливих на ринку праці груп клієнтів.

Експертами проекту підготовлено різноманітні методичні рекомендації та посібники, а саме:

•      Для працівників системи соціального захисту та соціальних служб підготовлено й надруковано два посібники:

-          «Управління  діяльністю соціальних служб»;

-          «Інформування населення про соціальні та реабілітаційні послуги».

•      Для внутрішньо переміщених осіб, орієнтуючись на нагальні потреби, підготовлено 4 дорожні карти:

-          «Дорожня карта для переміщених осіб-1: загальні питання»;

-          «Дорожня карта для переміщених осіб-2: психологічні поради»;

-          «Дорожня карта для переміщених осіб-3: працевлаштування»;

-          «Дорожня карта для переміщених осіб-4: актуалізована інформація».

•      Для працівників системи соціального захисту та соціальних служб, а також волонтерів, психологів та всіх зацікавлених осіб випущено:

-          «Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги переміщеним особам»;

•      Для спеціалістів, які надають соціальні послуги, підготовлено:

-          Методичні рекомендації «Профілактика та подолання професійного та емоційного вигорання».

•      Методика оцінки конкурсних пропозицій учасників конкурсу із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг (затверджена Наказом Мінсоцполітики від 26 березня 2015  № 332)

•      Посадова інструкція фахівця з соціальної роботи

Хто нас фінансує? Донор

  Загальна сума внеску (дол. США)     

2016-2017

Catalytic Fund, Туреччина 

  85.000

 ПРООН

  50.000

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Македонія Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

О

Об'єднані Арабські Емірати

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Російська Федерація Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Свазіленд Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Х

Хорватія

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка