Сталий розвиток у Криму: Моделі перетворення сільських територій та консультаційні послуги

Про проект


Мета проекту - підвищити потенціал місцевих кримських органів влади щодо вирішення проблем розвитку регіону через реалізацію в Криму заснованих на доказах політичних стратегій і апробованих моделей сталого розвитку. Даним проектом приймається до уваги вся робота, спрямована на сприяння стійкому зростанню та регіональному розвитку, яка була виконана в Криму ПРООН в рамках таких проектів і програм, як «Підтримка регіонального розвитку Криму», «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», «Програма розвитку та інтеграції Криму», « Моніторинг людської безпеки і громадський діалог».


Результати та досягнення

1. Сталий соціально–економічний розвиток села.

4 громади в Криму реалізують модель перетворення для сталого розвитку. У 2013 р. села Віліно, Тургенівка та Охотнікове реалізували в Криму в цілому 8 громадських проектів, спрямованих на створення нових продуктів і послуг у селі, поліпшення економічного потенціалу села і створення сприятливої соціальної інфраструктури для підвищення якості життя. Громада села Шкільне розпочала новий проект в грудні 2013 року.

2. Більш глибоке розуміння проблем в галузі розвитку і їх рішень кримським керівництвом.

Проект надає консультації для поліпшення якості прийнятих рішень на регіональному та загальнонаціональному рівні. Для забезпечення високої адекватності та відповідності консультацій потребам, конкретні теми визначаються спільно з місцевими партнерами виходячи з їх пріоритетів. Ще одним важливим напрямком діяльності роботи проекту є підтримка системних перетворень в Автономній Республіці Крим, через надання консультаційної допомоги для прийняття рішень в області соціально-економічного розвитку півострова.

Заходи проекту охоплять всі рівні місцевого самоврядування та державної влади в Криму і сприятимуть підвищенню ефективності та довготривалості дій влади в сфері підвищення добробуту населення.

Результати та досягнення:

  • Консультаційні послуги щодо розвитку сільського господарства;
  •  Економічна оцінка доцільності розвитку альтернативного/інноваційного туризму в Криму;
  • Підтримка Чорноморського економічного форуму;
  • Консультаційна підтримка реорганізації Агенції регіонального розвитку АРК;
  •  Розвиток концепції проекту ревіталізації центрів міст (Прекрасний Крим);
  •  Підтримка кримського уряду у створенні фінансового інструменту для підтримки реалізації Стратегії економічного та соціального розвитку Автономної Республіки Крим у 2011-2020 рр..;
  •  Підтримка Міністерства економічного розвитку і торгівлі АР Крим з моніторингу міжнародної технічної допомоги, та поширення інформації про роботу міжнародних організацій в Криму.

Джерела фінансуванняБюджетні асигнування проекту від ПРООН на 2012 р. склали $172,276.00; на 2013 р. – $353,563.00.

Як ми впроваджуємо нашу місію

Завдання проекту включають в себе визначення і просування самобутності, конкурентних переваг та перспектив розвитку соціальної інфраструктури, збереження навколишнього середовища кожного пілотного села окремо, а також розробці стратегій та дій щодо їх реалізації. Проект виходитиме з кращого світового досвіду економічного, культурного і соціального розвитку села, збереження та популяризації його історії та традицій, а також розвитку особистісного потенціалу жителів. У 3-х кримських селах, що пройшли відбірковий конкурс, будуть створені «демонстраційні моделі» сталого розвитку сільських територій для можливості використання даної моделі в майбутньому.

Діяльність проекту буде охоплювати всі рівні місцевого самоврядування та державної адміністрацію Криму, а також сприятиме початку більш ефективних та довгострових ініціатив влади для благополуччя людей.


Виконання проекту за фінансовими показниками

Донор

Розмір витрачених коштів

2012

 ПРООН

 $ 176.000

2013

 ПРООН

 $ 270.562 (станом на 04.12.2013)

Огляд проекту
Статус:
активний
Початок проекту:
15.04.2012
Estimated end date:
31.12.2013
Територія реалізації проекту:
АР Крим
Сфера діяльності:
Місцевий розвиток
Ціль Розвитку Тисячоліття
Eradicate Extreme Hunger and Poverty
Координатор проекту:
Куртмолла Абдулганієв
Партнери:
Рада Міністрів АР Крим, Верховна РАда АР Крим