Новий конкурс бізнес-грантів запланований на кінець червня 2017 року

UNDP-UA-grantsКомпанія «Divecasper» у м. Краматорськ виробляє спорядження для активного відпочинку: надувні байдарки, катамарани, гермомішки, рюкзаки і сумки, а також організовує туристичні походи на байдарках і катамаранах. Отримали грант від ПРООН.

 

Краматорськ, 16 травня 2017 р. – Конкурс бізнес-грантів Програми розвитку ООН спрямований на підтримку як переміщених осіб, так і місцевого населення Донецької та Луганської областей. Мета програми – стимулювати розвиток бізнесу і самозайнятості місцевого населення, особливо у регіонах, які найбільше постраждали від конфлікту.

530 бізнесів і стартапів серед переселенців і місцевого населення Донецької і Луганської областей було підтримано в 2016-2017 рр. У результаті створено 980 робочих місць у 8 областях України.

Конкурс бізнес-грантів фінансувався урядами Японії, Великобританії, Польщі та Чехії.

Довідково

Механізм відбору переможців конкурсу

Процедура оцінки бізнес-плану у попередньому конкурсі включала три етапи:

1) оцінка поданої заявки за технічними критеріями конкурсу, тобто на наявність усіх необхідних документів;

2) оцінка бізнес-планів професійними незалежними експертами з бізнес-планування;

3) захист бізнес-планів учасниками конкурсу, які набрали мінімальну кількість балів в результаті оцінки експертами, перед конкурсною комісією.

Перевага віддавалася тим бізнес-планам, які демонстрували високий потенціал і довгострокові перспективи отримання прибутку, мали реалістичні ринкові показники, а також передбачали створення умов самозайнятості або створення додаткових робочих місць.

Виплата гранту і подальший контроль за використанням коштів

Грант варіювався від 75 тис. до 225 тис. гривень у 2016р. та від 50 тис. грн до 200 тис грн у 2017р. Складався договір на надання гранту між підрядником ПРООН та одержувачем гранту. Грант перераховувався двома траншами. Перший транш - аванс в 75% від суми гранту на придбання обладнання, наприклад. Другий транш у 25% – після затвердження звіту про використані кошти. Моніторинг проводився протягом перших 45 днів, які, за умовами контракту, відводилися на запуск бізнесу.

Новий конкурс бізнес-грантів запланований на кінець червня 2017 р. Умови участі у конкурсі будуть оголошені у кінці червня 2017р. Тож, слідкуй за оновленнями на офіційній сторінці Програми розвитку ООН, на Фейсбуці та Твітері.