Мобілізація молоді заради миру і розвитку на Донбасі

23 січ. 2017

Молоді люди часто є найбільш мотивованою рушійною силою змін і постійного розвитку. З критичним мисленням, інноваційними ідеями та сміливістю, вони можуть стати  основою примирення та побудови нового суспільства у східній Україні.

Саме тому ПРООН вирішила зібрати разом старшокласників і їхніх вчителів, щоб вирішити конкретні завдання, які стоять перед громадами, а також мобілізувати суспільство, підвищити рівень соціальної згуртованості та толерантності.

Під час дводенного семінару, який відбувся за фінансової підтримки Швеції та Швейцарської Конфедерації, більше 30 учнів з освітніх установ Сєвєродонецька Луганської області практикувалися в командній роботі, вчилися писати проектні заявки, спрямовані на вирішення найбільш актуальних проблем своїх громад. Після інтенсивного мозкового штурму та роботи в групах, молоді люди запропонували ідеї того, як зробити життя в своїх громадах більш безпечним і комфортним.

Різноманітність проектних пропозицій вражає: це й притулок для тварин, і створення молодіжних та тренінгових центрів для дітей з обмеженими фізичними можливостями, й інформаційна кампанія за чисте довкілля, та, навіть, фестиваль вегетаріанської кухні.

На початку лютого ПРООН проведе ще два заходи для молоді Сватового в Луганській області та Маріуполя в Донецькій області. Разом з проведеними раніше семінарами в Покровську і Краматорську, більше 150 молодих людей зможуть презентувати свої проектні ідеї.

Найбільш цікаві та соціально важливі проекти учасників отримають фінансову підтримку від ПРООН.