Студенти проти корупції: ПРООН і НАБУ почали спільну Всеукраїнську антикорупційну кампанію

6 бер. 2017

Студенти в 13 університетах по всій Україні отримають знання з перших рук про новостворені українські антикорупційні інституції з метою підвищення рівня поінформованості молоді про боротьбу з корупцією в країні.

Рівне, 6 березня 2017 року – Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно запускають Всеукраїнську інформаційну кампанію "Студенти проти корупції", яка буде розгортатись у вигляді серії семінарів для 13 українських ВНЗ з метою підвищення рівня обізнаності студентів про хід антикорупційної реформи в країні.

У березні 2017 року виповнюється три роки з моменту перемоги Революції гідності, в результаті якої боротьба з корупцією стала одним з найголовніших завдань в країні. Україна зробила важливі кроки у викоріненні цієї проблеми і сприянні антикорупційній реформі шляхом безпрецедентних зусиль у напрямі більшої прозорості.

«Введення спеціалізованих антикорупційних органів, а також запуск нової електронної системи декларування активів і доходів державних посадових осіб були в числі головних досягнень 2016 року, зробивши Україну четвертою в списку найбільш відкритих урядів у Східній Європі. Рух вперед може зіткнутися з опором і новими викликами. Тож, важливо підвищити довіру громадян до реформи, зокрема за допомогою інформаційної роботи», – прокоментував Іван Пресняков, керівник проекту ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору».

НАБУ як один з трьох новостворених антикорупційних органів розкаже про щоденну роботу своїх спецпідрозділів і детективів, ілюструючи історії успіху своєї боротьби з топ-корупцією, розслідування складних корупційних схем і затримання злочинців яскравою фотовиставкою.

Кампанія розпочалася з конкурсу студентських відеоробіт, присвяченого Міжнародному дню боротьби з корупцією, який мав за мету стимулювати критичне мислення і заохотити молодь замислитись про важливість етики і вільної від корупції поведінки у повсякденних ситуаціях.

Кампанія фінансується Міністерством закордонних справ Данії в рамках проекту ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору».