12 краудфандингових кампаній, які варто підтримати

31 бер. 2017

Лише кілька кликів мишкою на новоствореному веб-сайті дозволяє інтернет-користувачам з України та всього світу обирати улюблену бізнес-ідею, розроблену переселенцями з Донбасу. Більш того, кожен бажаючий може надати такому проекту фінансову підтримку. Це стало можливим завдяки Академії краудфандингу, яка відкрила свої двері на початку 2017 за підтримки ПРООН та Посольства Великої Британії в Україні.

Студентами Академії  краудфандингу стали переселенці та місцеві мешканці Донецької та Луганської областей, чий бізнес постраждав внаслідок конфлікту. Незважаючи на складні умови, в яких опинилися ці підприємці, вони ризикнули почати все з чистого аркуша. За підтримки тренерів Академії учасники розробили власні стратегії краудфандингу, шукали нових партнерів, а також знімали відео-історії про свій бізнес за допомогою відомих українських режисерів.

12 найбільш перспективних ідей отримали подальшу підтримку, і зараз їхні автори завершують роботу над запуском власних краудфандингових кампаній. Напрями бізнес-проектів дуже різні, кожен знайде щось до вподоби. Серед запропонованих ідей можна знайти: мобільний додаток для квест-подорожей, інтерактивну наукову настільну гру, виготовлення модних нашивок для одягу, а також клуб для дітей з особливими потребами. Патентне онлайн-бюро представлене поряд із виробництвом традиційних українських килимів. Варто відзначити високу кількість екологічно орієнтованих проектів, як-от виробництво електричних велосипедів, енергоефективний житловий кооператив та створення туристичного еко-села на Донеччині. Підприємці також розробили потужні соціально орієнтовані проекти, як-от озеленення шкіл в Луганській області та документальний фільм під назвою «Очі Донбасу».

Першою стартувала краудфандингова кампанія туристичного додатку для квест-подорожей WalQlike команди переселенця з Донецька Станіслава Околота, який зараз мешкає в Києві. Вже зовсім скоро на запуск кампанії очікує проект дитячої наукової настільної гри «Таємнича Експедиція» Оксани Русанової – також переселенки з Донецька, яка знайшла новий дім у Запоріжжі.

«Підтримка таких проектів є надзвичайно важливою. Саме малий та середній бізнес може стимулювати економіку, створити нові робочі місця і підтримати відновлення постраждалих від конфлікту регіонів України. Я щиро пишаюся цими підприємцями і закликаю всіх підтримати їх. Тільки уявіть, середня ціна чашки кави складає близько 25 гривень. Лише ці гроші, які ми витрачаємо на каву кожен тиждень, можуть створити величезні позитивні зміни в житті одного з цих підприємців. Туристичний додаток для квест-подорожей WalQlike, наприклад, потребує для розвитку лише 60 000 грн. Тобто завдяки внеску 350 учасників автори зможуть запустити свій проект», – каже Софія Ощебська, координатор проекту ПРООН «Академія краудфандингу».

Всі бажаючі можуть долучитись до кампаній, підтримавши грошима, поширенням інформації чи надавши корисну пораду командам на веб-сторінці Академії.