Створюємо робочі місця та забезпечуємо родини в Луганській області

10 квіт. 2017

Компанія «Аеромех» - грантер ПРООН, спеціалізується на виробництві обладнання для очищення та калібрування зерна. Фото: Амід Аскєров / ПРООН в Україні

За два роки програма ПРООН зі співфінансування робочих місць і програма малих грантів створили 440 робочих місць у Луганській області.

«Коли я чую про кількість створених нових робочих місць за підтримки ПРООН в області, я розумію, що це вирішення не тільки проблем зайнятості, але й соціальних проблем родин», – сказав Юрій Гарбуз, керівник Луганської обласної державної адміністрації, на зустрічі з командою ПРООН в офісі ООН в Сєвєродонецьку 6 квітня.

В рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН було відновлено вісім важливих соціальних та економічних об’єктів, в тому числі, лікарні, реабілітаційні центри, центри нагляду за дитиною, мости та насосна станція. Ще п’ять об’єктів буде відновлено у 2017 році. Проведено близько 100 тренінгів, фокус-групових досліджень та форумів, на яких ПРООН зібрала разом представників влади, громадськості та силового сектору в 10 цільових громадах області. Також у цих громадах надається підтримка Центрам надання адміністративних послуг.

Відновлення інфраструктури в уражених конфліктом районах Донбасу

Відновлення критично важливої інфраструктури є обов'язковою умовою для подальшого економічного і соціального відновлення постраждалих від конфлікту регіонів України. Починаючи з 2015 року, ПРООН відновила 18 соціальних та 10 економічних об'єктів інфраструктури, які мають жіттєво важливе значення для регіонів.

«Ми спільно з командою ПРООН реалізували багато важливих для Луганщини проектів: оновлена Стратегія розвитку області, створена Агенція регіонального розвитку, проведено Схід-Eкспo для підприємств, тренінги, семінари, навчальні візити, продовжується підтримка впровадження реформи децентралізації, – сказав Роман Власенко, перший заступник губернатора Луганської області, під час форуму 6 квітня, який організувала ПРООН для роз’яснення механізмів співробітництва місцевих громад з Державним фондом регіонального розвитку. – По дорозі на цей захід я бачив, як грантер ПРООН виконував ямковий ремонт доріг. Це небагато в масштабах області, але чимало для міста і велика перемога для самого підприємця. І саме з таких невеличких перемог складається у подальшому розвиток всього регіону».

Програма відновлення та розбудови миру ПРООН діє у 8 регіонах Східної України за фінансової підтримки урядів Великої Британії, Японії, Швеції, Швейцарії, Нідерландів, а також Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку.