Міжнародні закупівлі виводять нові медикаменти на український ринок

24 трав. 2017

Київ, 23 травня 2017 року – Міжнародні закупівлі не тільки знижують ціни, які платить уряд за закупівлі добре знайомих медикаментів, а й забезпечують українських пацієнтів новими лікарськими засобами, раніше не присутніми в Україні. Поточний перелік зареєстрованих лікарських засобів в Україні налічує близько 10 000 продуктів, разом з тим багато високоякісних лікарських засобів, в основному генеричних препаратів, все ще відсутні на українському ринку.

Як приклад, новий медикамент для хворих у до- та післяопераційний період з трансплантації недавно був зареєстрований в Україні в результаті міжнародних закупівель. У квітні Міністерство охорони здоров’я України видало наказ про реєстрацію мікофенолової кислоти, виготовленої в Канаді. Цей медикамент виграв тендер на поставку мікофенолової кислоти, що був оголошений Програмою розвитку ООН (ПРООН) за кошти державного бюджету України і був зареєстрований через процедуру верифікації (перевірки достовірності) медикаментів, які подаються на державну реєстрацію для закупівель через міжнародні спеціалізовані організації.

У результаті, було усунуто існуючу ринкову монополію на мікофенолову кислоту в дозуванні 180 мг, що забезпечило зниження цін на 23% та економію 5 млн грн державних коштів.

Янтомас Хімстра, Директор ПРООН в Україні, зазначив: «Як одна із агенцій системи Організації Об'єднаних Націй, ПРООН рішуче налаштована підвищувати рівень доступу до ліків у всьому світі. Такі ініціативи підтримуються через Групу високого рівня із питань доступу до медикаментів, що була створена Генеральним секретарем ООН у листопаді 2015 року. Жоден пацієнт не повинен залишатися у ситуації, коли він не може дозволити собі ліки тому, що вони занадто дорогі або просто тому, що їх немає в наявності у країні. Ми продовжимо нашу роботу, щоб привезти більше високоякісних і водночас доступних медикаментів в Україну».

Станом на сьогодні ПРООН закупила ліків на 1,38 млрд гривень у рамках бюджетних коштів 2016 р., що становить 67% коштів, виділених організації. ПРООН уже доставила в Україну медикаменти вартістю 380 млн гривень. Організація та Міністерство охорони здоров’я України тісно координують свою роботу, щоб гарантувати отримання громадянами України життєво необхідних медикаментів – близько 280 млн гривень зекономлених ПРООН буде використано для проведення додаткових закупівель.

Подивитися повний перлік медикаментів, закуплених ПРООН у рамках Договору з Міністерством охорони здоров’я України.

Довідка

Техніки трансплантації рятують життя сотень тисяч пацієнтів у всьому світі. Кількість трансплантацій, здійснених в Україні за рік не перевищує 150, в той час як річна потреба в трансплантації є набагато вищою: 1 000 пересадок серця, 1 500  – печінки, 2 000  –  нирок.

Трансплантація органу або інші анатомічних матеріалів є медичним втручанням за медичними показниками у тих випадках, коли немає можливості альтернативного лікування. Імуносупресивна терапія має життєво важливе значення для пацієнтів після операцій із трансплантації.

Метою централізованих закупівель імуносупресивних препаратів є їх постачання медичним закладам для надання медичної допомоги пацієнтам, які будуть проходити операції із трансплантації органів або інших анатомічних матеріалів або тим пацієнтам, які вже пройшли таку операцію.