Стан закупівель ліків за програмами дорослої та дитячої онкології та онкогематології

24 трав. 2017

Київ, 22 травня 2017 року – Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) та Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні повідомляють про актуальний стан закупівель за програмами закупівлі хіміотерапевтичних препаратів, радіофармпрепаратів та препаратів супроводу для лікування онкологічних хворих (Напрям III) та закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання (напрям XXXV).

Savings - Adult Onco ukr-page-001

 

Відповідно до договору з МОЗ, ПРООН проводить закупівлі ліків та медичних виробів за 23 напрямами, зокрема за напрямами дорослої та дитячої онкології та онкогематології.

Станом на сьогодні, за програмою дорослої онкології завершено закупівлі по 92 лотах з 96 замовлених МОЗ України. Загальна сума контрактів, з врахуванням витрат на логістику та на послуги з адміністрування закупівель, склала 213 млн грн, в той час як загальна сума виділених за програмою коштів складає 397 млн грн. Таким чином, завдяки міжнародним закупівлям вдалося зекономити рекордні 184 млн грн коштів державного бюджету, частина яких за рішенням МОЗ вже направлена на закупівлю додаткових ліків для онкохворих. На сьогодні в Україну вже доставлено препаратів на суму 41 млн грн.

За програмою закупівлі препаратів для лікування дитячої онкології та онкогематології завершено закупівлі за 77 лотами з 94 на суму 118 млн грн. Проходить оцінка заявок за тендером на закупівлю медичних виробів за напрямом дитячої онкології та онкогематології. Загальна сума виділених коштів за програмою складає 353 млн грн. На сьогодні в Україну за даним напрямом вже завезено ліків на суму 82 млн грн.

Міністерство охорони здоров'я України і Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні залишаються відданими справі забезпечення громадян України безпечними і високоякісними ліками і закликають всі зацікавлені сторони зосередитись на захисті інтересів пацієнтів в першу чергу.

ПРООН та МОЗ високо цінують зусилля усіх зацікавлених сторін у питанні забезпечення громадян лікуванням, що відповідає міжнародним стандартам та охоплює всіх пацієнтів, які потребують терапію. Ми залишаємось відкриті для обговорення будь-яких питань, що викликають занепокоєння громадськості.