Жодних рішень для молоді без молоді: шукаємо кращі практики

25 лип. 2017

 

Чи маєте ви досвід залучення молоді до процесу прийняття рішень на місцевому рівні задля демократизації та просування прав людини у вашій громаді? Міністерство молоді та спорту України за підтримки ПРООН шукає історії місцевих громад задля просування якісної молодіжної роботи та активної громадянської позиції молоді.

Молодь є однією з найбільших груп населення України. У 2016 році кількість молодих людей у віці 14-35 років становила 11 530 224 осіб (близько 27% населення).

В Україні рівень громадянської активності молоді є не таким високим, як хотілося б. Незважаючи на те, що у 2015 році близько 54% молодих людей брали участь принаймні в одній громадянській ініціативі, зазвичай ці ініціативи стосувалися таких критично необхідних питань як підтримка української армії (36%), розвиток інфраструктури свого житлового району (19%), допомога внутрішньо переміщеним особам (16%), дітям, які опинилися в кризових ситуаціях (16%), та інші подібні ініціативи. Значно менше молоді брало участь у розробці політичних стратегій та просуванні реформ, наприклад, ініціативах щодо подолання корупції та в обговоренні законопроектів та бюджетів (по 5%), у боротьбі проти обмеження прав різних верств населення (4%). Лише 2% молодих людей наразі є членами молодіжних неурядових громадських організацій (за даними Міністерства молоді та спорту, «Молодь України - 2015»).

Молодіжна робота є інструментом забезпечення особистісного розвитку, соціальної інтеграції та активної громадянської позиції молодих людей. Молодіжна робота є «ключовим словом» для всіх видів діяльності соціального, культурного, освітнього або політичного спрямування, які проводяться разом із молоддю, для молоді та силами самої молоді. Основна мета молодіжної роботи полягає у створенні для молодих людей можливостей самим формувати своє власне майбутнє.

У 2017 році Міністерство молоді та спорту України за підтримки ПРООН збирає найкращі практики молодіжної роботи в країні, маючи на меті сприяти подальшому поширенню мотиваційного та результативного досвіду українських міст та громад щодо залучення молоді до процесу прийняття рішень, розширення можливостей молодих людей просувати реформи та розвитку їхніх вмінь та навичок задля розбудови того майбутнього, якого вони прагнуть.

Презентуючи сьогодні цей конкурс, Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема зазначив: «Конкурс "Кращі практики молодіжної роботи в Україні" надає можливість молодим людям поділитися кращими прикладами молодіжної роботи в країні, продемонструвати як багато хороших і важливих справ можна робити на різних рівнях, об’єднуючи зусилля влади і громадськості та створюючи нові ініціативи, залучаючи молодь до процесу прийняття рішень. Узагальнені результати плануємо використати також і для просування ефективних моделей участі молоді в умовах децентралізації, зокрема під час парламентських слухань щодо молодіжної політики, які відбудуться в листопаді цього року». 

Будь ласка, поділіться з нами своєю історією, якщо маєте успішний досвід роботи з молоддю за наступними напрямками:

  • Участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості, підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади);

  • Захист прав людини, освіта та просвітницька діяльність із прав людини;

  • Забезпечення участі молоді у житті громади;

  • Підтримка молодіжних проектів та ініціатив;

  • Розвиток молодіжних громадських організацій;

  • Волонтерство;

  • Змістовне дозвілля для молоді та молодіжне таборування;

  • Інклюзивний розвиток (включення вразливих груп молоді);

  • Сталий розвиток та екологія.

Чекаємо на ваші історії до 1 жовтня 2017 року.

 

Для інформаційних запитів:

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до п. Анни Острікової за тел. +38-066-738-36-69 або електронною поштою youthwork.practices@gmail.com