Бізнес стає активним гравцем у сприянні доброчесності на регіональному рівні

17 September 2018

Представники українського бізнесу прагнуть покращити стандарти доброчесності у своїх організаціях відповідно до найкращих міжнародних практик. Фото: Дмитро Ляпін / ПРООН в Україні

Івано-Франківськ, 13 вересня 2018 року – Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні  та Міністерство закордонних справ Данії продовжують підтримувати ініціативи для підвищення рівня доброчесності та боротьби з корупцією, покликані забезпечити прозорість публічного сектору в Україні.

13 вересня Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данії Рубен Мадсен та  керівник відділу ПРООН зі стратегічного розвитку, радник з питань демократичного врядування Маркус Бранд взяли участь у семінарі з питань сприяння доброчесності та запобігання корупції в Івано-Франківську в рамках ініціативи "Тиждень ділової доброчесності".

Учасниками семінару стали представники місцевого бізнесу та державних підприємств, які прагнуть покращити стандарти доброчесності у своїх організаціях відповідно до найкращих міжнародних практик.

У той час як корупція залишається головною перешкодою для економічного зростання в Україні, низка компаній допомагають встановити вищі стандарти прозорості та чесної конкуренції як на місцевому, так і на національному рівнях.

"Ми бачимо, що бізнес може стати лідером змін у цій країні. Незважаючи на те, що економічний розвиток та рівень зайнятості, природно, дуже залежать від підприємців, в Україні бізнес відіграє все більш важливу роль у створенні більш високих стандартів етики та цілісності”, - заявив Маркус Бранд, керівник відділу ПРООН зі стратегічного розвитку, радник з питань демократичного врядування.

Поліпшення національного законодавства для створення прозорих умов розвитку бізнесу є одним з пріоритетів ПРООН в Україні. Одним із аспектів цієї допомоги є Типова антикорупційна програма, розроблена для державних підприємств та прийнята Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК). Це перша програма такого типу в Україні. Наявність антикорупційних програм вже є обов'язковим для всіх компаній, які беруть участь у державних закупівлях. Більше 250 підприємств вже використали цей документ, розробляючи власні антикорупційні програми для забезпечення прозорості та дотримання етичних стандартів.

Ініціатива "Тиждень ділової доброчесності" створена для поширення кращих практик впровадження Типової антикорупційної програми та побудови платформи для діалогу та співпраці з зацікавленими сторонами. У містах України було організовано один національний та вісім регіональних заходів, спрямованих на поширення ідеї доброчесності і прозорості бізнесу, а також обмін найкращими практиками серед підприємців та громадських активістів.

Ця ініціатива реалізується ПРООН в рамках проекту “Прозорість та доброчесність публічного сектору” та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.