На Донеччині й Луганщині створять більше Центрів безпеки громадян і започаткують добровольчий пожежний рух

18 July 2019

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Під час міжрегіонального форуму у Святогірську на Донеччині обговорили, як спільними зусиллями прискорити створення Центрів безпеки громадян (ЦБГ) у Луганській області та запровадження добровольчого пожежного руху в Луганській та Донецькій областях.

До участі в Форумі, що відбувся 11-12 липня 2019 року, долучилися близько 70 учасників, серед яких були представники відповідних державних структур – Міністерства регіонального розвитку, ДСНС України, Луганської обласної держадміністрації, голови місцевих громад та органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, ГУНП у Донецькій і Луганській областях, ГУ ДСНС України в Донецькій та в Луганській областях – а також представники міжнародних організацій та програм, зокрема швейцарсько-українського проєкту DESPRO, МБФ «Карітас України», Програми «U-LEAD з Європою» та Товариства Червоного Хреста України.

«Поліпшення громадської безпеки – один з головних напрямків Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Оскільки основними гарантами громадської безпеки є ДСНС та національна поліція, міжнародна технічна допомога направлена на підтримку цих структур задля підвищення якості їхніх послуг, підтримки у процесі їх реформування», – сказав координатор з питань громадської безпеки та соціальної згуртованості Рустам Пулатов, Програма ООН із відновлення та розбудови миру.

 «Створення таких Центрів і запровадження добровольчого пожежного руху – вкрай важливі для України інноваційні європейські практики, спрямовані на посилення безпеки й згуртованості громади, залучення людей до безпосередньої участі у формуванні безпечного середовища у громаді», – сказала Наталія Дорошенко, експертка проєкту DESPRO, координаторка міжвідомчої робочої групи «Безпека у громаді» при МінРегіоні України.

Як показують вже випробувані успішні практики, наявність на території громади ЦБГ дозволяє запобігти негативним наслідкам надзвичайних подій і надати безпекові послуги (поліцейські, пожежно-рятувальні, медичні) мешканцям віддалених районів у найкоротші терміни (не більше 20 хвилин із моменту події).

Голови громад Донецької області поділилися з колегами з Луганщини своїм успішним досвідом щодо створення ЦБГ та підтримки функціонування таких центрів. Яскравим зразком залучення громадськості до добровільного пожежного руху, який зацікавив голів громад обох областей, став досвід Недоборівської громади Чернівецької області, презентований на форумі її головою Юрієм Юзвою.

«Для прискорення процесу створення ЦБГ на території Луганської та Донецької областей важливо забезпечити добре скоординовану підтримку з боку тих органів влади, від яких залежить успіх реалізації цих ініціатив – МінРегіону, обласних держадміністрацій, національної поліції, закладів охорони здоров’я та інших партнерів», – наголосив Віктор Вітовецький, начальник відділу забезпечення впровадження реформи органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС України.

Проаналізувавши існуючі практики, а також можливі ризики та перешкоди, учасники Форуму  виробили спільний покроковий план наступних дій для прискорення процесу створення ЦБГ та започаткування добровільного пожежного руху на Донеччині й Луганщині.