Обрані переможці проекту «Великі історії малого бізнесу»

5 January 2019

Стали відомі результати онлайн-голосування за кращу історію про стійкі й інноваційні бізнеси Донецької та Луганської областей. Голосування проводилося у межах спецпроекту від Програми розвитку ООН та delo.ua. Героями соціального мотиваційного проекту «Великі історії малого бізнесу» стали підприємці, які в складній ситуації знайшли сили й ресурси продовжувати розвивати бізнес у постраждалих від конфлікту районах Донецької і Луганської областей.

Найкращою роботою визнана відеоісторія про машинобудівний завод «Крамтехцентр» (Краматорськ), автор – режисер Юрій Юдін. Це історія не лише про успішне підприємство, якому вдалося за останні чотири роки збільшити дохід у вісім разів, а й про унікальну систему менеджменту.

«Поза зйомками ми з Сергієм (героєм ролику) спілкувалися ще декілька годин, він розповідав, як у них на підприємстві все влаштовано. Ідея «правильного підприємництва» втілена на всій території заводу. Виходимо ми на вулицю, він питає: «Що це?» Я відповідаю: «Яблуні». І починається: «Еее ні, це не просто яблуні, це ми використовуємо вільну територію, оптимізуємо простір і цим виробляємо додатковий продукт – смачні яблука». І так про все, і це дуже крутий бізнесовий підхід», – розповідає режисер.

На другому місці – відео режисера Ореста Смілянця про компанію «Донбаскераміка». У 2014 компанія була вимушена виїхати з Донецька. Сьогодні підприємство працює у м. Волноваха та експортує левову частку продукції до Туреччини, Італії, Іспанії, Єгипту.

Третє місце читачі віддали науково-дослідницькому і проектному інституту «Водоочисні технології» – режисерська робота Дмитра Камінського і DJ Vovking (Володимира Бейчаки).

Автор роботи-переможця отримає грошовий приз, а три відео, які отримали найвищий рейтинг від глядачів, будуть запущені в масштабну рекламну кампанію на телебаченні, потягах Інтерсіті та кінотеатрах на cході України.

Довідкова інформація:

Кампанія «Великі історії малого бізнесу» ініційована Програмою розвитку ООН в Україні та фестивалем соціальної реклами Molodiya Festival. Основна мета – показати успішні історії ведення бізнесу в постраждалих від конфлікту Донецькій та Луганській областях, щоб мотивувати людей займатися підприємницькою діяльністю. Проект втілюється за підтримки урядів Польщі та Японії.

Починаючи з 2015 року ПРООН в Україні за підтримки міжнародних партнерів надає гранти на започаткування або розвиток власної справи, переважно на сході України. За цей час було підтримано близько 650 бізнесів та створено понад 3200 робочих місць у постраждалих від конфлікту Донецькій, Луганській та інших областях України.