Екологічні дослідження: Чорне море зазнає шкоди через людську діяльність

30 трав. 2017

Фото: Проект EMBLAS

Прес-реліз опубліковано ПРООН у Грузії

 

Результати досліджень стану Чорного моря, проведених групою грузинських, українських та європейських експертів за сприяння Європейського Союзу та Програми розвитку ООН були представлені в Тбілісі 23 травня 2017 року.

У заході взяли участь представники уряду Грузії, екологічні організації, науково-дослідні інститути та міжнародні організації.

Гігла Агулашвілі, Міністр охорони довкілля і природних ресурсів Грузії; Тамар Багратія, голова Національного агентства з питань довкілля Грузії; Нільс Скотт, голова ООН у Грузії; і Вінсент Рей, начальник відділу співпраці Представництва ЄС у Грузії, звернулися до учасників з вітальним словом.

Ярослав Слободнік, керівник проекту ЄС/ПРООН «Покращення екологічного моніторингу в Чорному морі» (EMBLAS-II), та Арчіл Гучманідзе, керівник Департаменту рибного господарства і моніторингу Чорного моря Національного агентства з питань довкілля Грузії, представили результати дослідження й описали основні проблеми, що існують у Чорному морі.

Спільні дослідження з моніторингу Чорного моря було проведено в 2016-2017 роках за рахунок коштів Європейського Союзу та ПРООН у співпраці з урядами та науково-дослідними інститутами України та Грузії. Це унікальне дослідження було проведено в територіальних водах Грузії та України групою дослідників з обох країн і п'яти країн-членів ЄС.

Під час моніторингу Чорного моря вивчався стан середовища Чорного моря, було виявлено нові забруднюючі речовини, вивчалися питання сміття у морі та водної флори та фауни під шаром кисню, а також складено фотокаталог різновидів дельфінів.

У дослідженні говориться про найбільш гострі проблеми, які виникли в Чорному морі за останні 20 років, а також наголошується на необхідності скоординованих дій чорноморських країн відповідно до водного законодавства Європейського Союзу.

Спільні дослідження з моніторингу Чорного моря сприяють реалізації Угоди про асоціацію між Грузією та Україною і Європейським Союзом у галузі морських і водних стратегій, а також досягненню однієї з Цілей сталого розвитку, пов'язаної зі збереженням морських екосистем.

 

Контактна інформація

Олена Марушевська, EMBLAS, bluerivers.ukraine@gmail.com

Теа Шатірішвілі, Національне агентство з питань довкілля (NEA), teashatirishvili1@gmail.com, +995 577 151 541

Софі Чічінадзе, ПРООН у Грузії, sophie.tchitchinadze@undp.org, +995 599 196907