Молдова закуповує українськи ліки через ПРООН

9 черв. 2017

Фото: Pixabay.com

Київ, 9 червня 2017 року – Програма розвитку ООН закуповує ліки не лише для України, а тепер і для сусідньої Молдови. Закупівлі ПРООН дозволили українському виробнику вийти на новий ринок. Проти-туберкульозні препарати Етамбутол та Ізоніазид виробництва української компанії «Юрія-Фарм» були придбані в рамках національної програми Республіки Молдова по боротьбі з туберкульозом. Ця компанія два роки поспіль виграє тендери ПРООН в Україні на постачання аналогічних препаратів.

Другий рік поспіль закупівлі ліків для Міністерства охорони здоров’я України здійснюють міжнародні організації - ПРООН, ЮНІСЕФ та Crown Agents. Цього року, за прикладом успішного досвіду України пішла і Молдова, передавши частину державних програм із закупівлі ліків ПРООН.

Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні зазначив: «Фармацевтична галузь України забезпечує тисячі робочих місць та є одним з локомотивів економічного зростання. Тепер ми чітко бачимо, як міжнародні закупівлі не тільки розвіяли побоювання, що місцева промисловість буде знищена, але і створили можливості розвитку для українських компаній.»

Другий рік закупівель ліків Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні показав значне зростання кількості українських виробників серед переможців тендерів. Цього року, вже 9 українських компаній, що виробляють ліки, стали переможцями тендерів ПРООН на загальну суму 160 мільйонів гривень. З компаніями укладено контракти на постачання медикаментів за 7 програмами - онкологічні захворювання у дорослих, онкологічні та онкогематологічні захворювання у дітей, лікування туберкульозу, легенева артеріальна гіпертензія, антирезусний імуноглобулін, розсіяний склероз та первинні імунодефіцити. Найбільшу кількість лотів серед українських виробників виграла компанія «Біофарма» (7 лотів), серед інших переможців компанії «Юрія-Фарм» та «Люм’єр-Фарма» (по 5 лотів), «Технолог» (3 лоти), «Фармак» та БХФЗ (по 2 лоти), «Лекхім-Харків», «Фармекс», «Здоров’я»  (по 1 лоту).

Довідка

Відповідно до угоди з Міністерством охорони здоров’я України, ПРООН проводить закупівлі ліків та медичних виробів за кошти бюджету 2016 року за 23 напрямами. Організація використовує єдиний підхід для всіх заявників, за якого країна походження компанії не є критерієм відбору – до участі запрошуються як міжнародні, так і українські компанії. Цей підхід дає можливість українським виробникам досягти світових стандартів і конкурувати на глобальному рівні.

ПРООН визнано найбільш прозорою серед світових організацій, що надають міжнародну технічну допомогу. Індекс прозорості допомоги у 2016 році визнав ПРООН провідною організацією серед 46 міжнародних агенцій, через які надається 98% офіційної міжнародної допомоги на цілі розвитку. Індекс підготовлений громадської організацією Publish What You Fund, яка виступає за ідеї відкритості та аналізує проводить моніторинг відкритості.

Для медіа-запитів:

Євген Зеленко, Координатор по зв’язкам з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні        +38 044 254 0035 | yevgeniy.zelenko@undp.org