5 мільйонів виділено на фінансування енергоефективності державних споруд в Україні

23 черв. 2017

Київ, 23 червня 2017 року - ПРООН розпочинає впровадження нового проекту, спрямованого на поліпшення енергоефективності державних будинків і споруд в Україні, а саме: лікарень, шкіл, адміністративних установ та закладів вищої освіти, дитячих садків, будинків-інтернатів, аптек, центрів зайнятості, бібліотек та музеїв у малих і середніх містах.

Проект надає можливість муніципалітетам безпосередньо впроваджувати енергоефективні заходи, забезпечуючи технічну підтримку компаніям з надання енергетичних послуг. Разом з цим, дані заходи сприяють зменшенню як енергетичних витрат, так і викидів парникових газів.

За фінансової підтримки Глобального екологічного фонду, буде здійснена реконструкція та модернізація систем електро- та водопостачання у державних будівлях. Матеріальна підтримка також буде надана місцевим інженерним компаніям для здійснення будівництва, монтажу, експлуатації, технічного обслуговування та ремонту обладнання.

Завдяки активному залученню жінок, проект також сприятиме посиленню ґендерної рівності у секторі енергоефективності, в якому традиційно переважають чоловіки.

Протягом п'ятирічного періоду, щонайменше десять пілотних проектів буде впроваджено у десяти  малих та середніх містах України. Очікується, що дані проекти сприятимуть заощадженню енергії та призведуть до щорічного скорочення викидів двоокису вуглецю приблизно на 510 тонн.

Проект спирається на вітчизняний та міжнародний досвід, експертну підтримку та орієнтований на широку співпрацю з державними й недержавними органами, НУО, представниками бізнесу й науки, і реалізується у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Загальний бюджет проекту, профінансований Глобальним екологічним фондом, становить  5 480 000 доларів США.

Для медіа-запитів:

Євген Зеленко, Координатор по зв’язкам з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні        +38 044 254 0035 | yevgeniy.zelenko@undp.org