Торфовища перетворилися на парк: Новий велосипедний маршрут відкрито у Чернігівській області

30 черв. 2017

Фото: © Андрій Крєпкіх

Київ, 30 червня 2017 року – Новий велосипедний маршрут відкрито у регіональному ландшафтному парку «Ніжинський» що мотивуватиме українців до використання велосипедів у повсякденному житті та піклування про навколишнє середовище. Довжина велосипедного маршруту складає десять з половиною кілометрів і включає різні ландшафти, з яких близько 5 кілометрів  - грунтова дорога та 6 кілометрів - лісова стежка. Маршрут оснащений інформаційними  стендами та місцями для перепочинку під час подорожі.

«Ми сподіваємось, що цей шлях буде привабливим та популярним серед молоді й дорослих, а також слугуватиме навчальним цілям, а саме: вчитиме тому, як зробити країну більш зеленою та чистою», - сказав Янтомас Хімстра, Директор ПРООН в Україні.

Велосипедний маршрут відкритий в рамках проекту «Clima East: Збереження та стале використання торфовищ», що фінансується Європейським Союзом та реалізується ПРООН для пом’якшення наслідків зміни клімату й слугує збереженню біорізноманіття. Він спрямований на демонстрацію того, як можна відновити та захистити райони деградованих сільськогосподарських торфовищ, які мають викиди вуглецю.

Проект реалізується у 10 регіонах України та фокусується на трьох основних напрямах діяльності:

(1) розвиток та вдосконалення Національної системи інвентаризації парникових газів України у секторі землекористування, зміни у землекористуванні, лісове господарство (ЗЗЗЛГ), а саме через розробку та перевірку на практиці системи обліку зміни запасів вуглецю в органічних ґрунтах

(2) підтримка відновлення деградованих сільськогосподарських торф'яників для запобігання викидам вуглецю

(3) посилення захисту існуючих торф’яних районів у Чернігівській області

Довідка:

Регіональний ландшафтний парк (РЛП) «Ніжинський» площею 6 100 га був створений у 2015 році на території Ніжинського району (Чернігівська область) як пілотний проект у рамках проекту «Clima East: Збереження та стале використання торфовищ». В ході його реалізації вже створено два екологічні маршрути.

Для медіа-запитів:

Євген Зеленко, Координатор по зв’язкам з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні        +38 044 254 0035 | yevgeniy.zelenko@undp.org