В Україну поставили ліки для дітей, які хворіють на онкологію та нанізм

14 лип. 2017

Фото: ПРООН в Україні / Андрій Крєпкіх

Київ, 14 липня 2017 рокуВ Україну прибула  велика партія медикаментів для онкохворих дітей та гормону росту для дітей віком до 10 років. Поставка дозволить забезпечити гормоном росту 837 дітей, які хворіють на нанізм різного походження. Препарат бельгійського виробництва закупила Програма розвитку ООН за бюджетні кошти Міністерства охорони здоров’я України.

В Україні держава забезпечує лікування пацієнтів із рідкісними захворюваннями, внаслідок чого до переліку закупівель ліків та медичних виробів включено цілий ряд напрямків з лікування рідкісних захворювань. Зокрема, за напрямком «Централізована закупівля медикаментів для дітей, хворих на нанізм різного походження» закупівлі проводить ПРООН. В рамках бюджету 2016-го року на закупівлю гормону росту для лікування нанізму виділено 30 млн гривень.

На початку весни ПРООН було проведено тендер на закупівлю соматропіну для дітей молодше і старше 10 років, переможцем якого стали два міжнародних постачальника. Миттєво було розпочату виробництво гормону для України, що займає в середньому 3 місяці. Препарат було виготовлено в Бельгії і сьогодні на склад МОЗ надійшло 308 тисяч мг активної речовини у формі попередньо наповненої шприц-ручки, що будуть використовуватись для дітей віком до 10 років. Вартість закупленого препарату склала 12,5 млн грн. Соматропін корейського виробництва, що буде використовуватись для дітей віком старше 10 років, буде також доставлено в країну найближчим часом.

Разом з поставкою Соматропіну надійшли життєво необхідні ліки для онкохворих дітей, що були вироблені в Європі та США, а саме Лінезолід, Ідарубіцин, Гідрокортизон та Тігециклін на загальну суму 4 330 289,48 грн. Сьогодні на склад МОЗ отримано 501 флакон Ідарубіцину, 4020 систем для інфузій Лінезоліду, 1375 флаконів Гідрокортизону, 2060 флаконів Тігецикліну.

В.о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун прокоментувала: "Дитяча онкологія та орфанні захворювання, серед яких також нанізм, є важливими напрямами, яким ми в Міністерстві приділяємо значну увагу. Як правило, лікування таких захворювань є коштовним і родина просто не взмозі оплатити його самостійно”.

Блерта Чела, в.о. Директора ПРООН в Україні, зазначила: "Ми робимо все можливе для забезпечення онкохворих дітей та хворих на нанізм якісними ліками. Цього року вперше закуплено соматропін у двох різних формах випуску, що дозволить підвищити ефективність прийому препарату."

Тетяна Кулеша, Голова Ради ГО «Орфанні захворювання України»: «Ми продовжуємо співпрацювати з МОЗ та ПРООН для забезпечення прав пацієнтів з рідкісними захворюваннями. Ми вважаємо, що комунікації між всіма сторонами є запорукою ефективної закупівлі ліків.»

Ірина Литовченко, співзасновниця благодійного фонду "Таблеточки": “Цього року міжнародною організацією були закуплені виключно якісні медикаменти, до яких у пацієнтських організацій немає зауважень. Ми просимо ПРООН і їх партнерів за можливості прискорити поставки та забезпечити онкохворих дітей ліками уже до кінця літа”.

Довідка

Нанізм (низькорослість) – одна з важливих проблем дитячої ендокринної патології, особливо якщо він є наслідком дефіциту гормону росту (гіпофізарний нанізм, гіпофізарно-церебральний нанізм), а також внаслідок генетичної патології (синдром Шерешевського-Тернера, синдром Рассела-Сільвера).

Згідно з оперативною інформацією регіонів (дані реєстру) станом на 20.04.2016 р. в Україні зареєстровано 874 дітей, віком до 17 років включно, хворих на гіпофізарний і гіпофізарно-церебральний нанізм, 315 дітей, хворих на синдром Шерешевського-тернера, 49 дітей, хворих на синдром Рассела-Сільвера, 12 дітей із нанізмом внаслідок хронічної ниркової недостатності, а також 2 дітей на синдром Прадера-Вілі, які потребують лікування препаратами соматропіну згідно із протоколами, затвердженими відповідними наказами МОЗ України.

Загальна кількість хворих із нанізмом різного походження, які сьогодні потребують лікування препаратами соматропіну, в Україні складає 1252 дітей.

Для медіа-запитів:

Євген Зеленко, Координатор по зв’язкам з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні        +38 044 254 0035 | yevgeniy.zelenko@undp.org