Основні напрями оновленої Стратегії розвитку Луганської області – відновлення інфраструктури та економіки, реформа децентралізації та розбудова миру

28 лип. 2017

Панорама Сєверодонецька з повітря. Фото: © Олексій Ушаков

28 липня 2017, Київ – Форум партнерів «Стратегія розвитку Луганської області на період до 2020 року» об’єднав державних службовців, експертів у сфері освіти і розвитку громадянського суспільства та представників агенцій ООН задля визначення  стратегічних напрямів розвитку Луганської області з урахуванням кращих практик і міжнародного досвіду.

На форумі, який відбувся за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, презентували оновлену Стратегію економічного та соціального розвитку Луганської області на період до 2020 року та вирішили підвищити ефективність заходів з її реалізації через посилення координації зусиль усіх партнерів на національному, обласному та локальному рівнях.

Під час форуму розглянули стратегічні напрями конструювання майбутнього області, залучення міжнародної технічної допомоги, впровадження інноваційних підходів до реалізації Стратегії, насамперед щодо відтворення економічного потенціалу та транспортного сполучення, підвищення енергоефективності, соціального та гуманітарного розвитку.

«Програма розвитку ООН в Україні допомагає Луганській області за всіма основними напрямками розвитку: відновлення економіки та інфраструктури, підтримка децентралізації, сприяння громадській безпеці і соціальній згуртованості. Для нас дуже важливо підтримувати стабільний розвиток регіону заради добробуту місцевих жителів і їхнього майбутнього процвітання, - відзначив Віктор Мунтяну, керівник Програми відновлення і побудови миру, що реалізується ПРООН на сході України. - ПРООН надає допомогу в навчанні персоналу органів місцевої влади, підтримала створення Агентства регіонального розвитку, надала експертну підтримку оновлення Стратегії розвитку області та розробки плану її реалізації. Ми будемо підтримувати практичну реалізацію заявлених в документі цілей».

Стратегією визначено три основні напрями розвитку:

  • відновлення критичної інфраструктури та послуг;

  • підвищення спроможності місцевої влади в умовах децентралізації та інформатизації; економічне відновлення та сталий розвиток;

  • створення сприятливих умов для життя та розбудова миру.

«Підтримка переселенців та соціально-економічне відновлення постраждалих від конфлікту регіонів на сході України є одним з найважливіших пріоритетів ООН в Україні. Оновлена стратегія регіонального розвитку допоможе місцевій владі, громадянському суспільству та приватному сектору працювати разом, щоб відродити економіку регіону, прискорити відновлення, поліпшити умови життя, створити нові робочі місця та зміцнити довіру між громадами», - каже пан Ніл Вокер, Постійний представник ПРООН в Україні.

Головним розробником Стратегії є Луганська обласна військово-цивіль­на адміністрація. Участь у розроблен­ні Стратегії брали Програма розвитку ООН та інші міжнародні організації, провідні наукові установи та громад­ські організації.

 

Інформаційна довідка:

Протягом останніх двох років у Луганській області відбулося різке погіршення соціально-економічного стану, що суттєво змінило ситуацію в усіх сферах суспільного життя. З метою підвищення якості життя населення, відбудови якісної інфраструктури та забезпечення стійкого та динамічного розвитку економіки регіону була оновлена Стратегія економічного та соціального розвитку Луганської області на період до 2020 року. Цей документ надає перспективне бачення розвитку Луганщини та визначає комплекс заходів для збільшення продуктивності регіональної економіки, прибутковості місцевого бізнесу та росту рівня доходів населення.

Для медіа-запитів:

Євген Зеленко, Координатор по зв’язкам з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні        +38 044 254 0035 | yevgeniy.zelenko@undp.org