ПРООН організувала заняття з йоги для людей з особливими потребами у Краматорську

28 лип. 2017

Фото: © Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Краматорськ, 27 липня - ПРООН в Україні спільно з Програмою Волонтери ООН організувала у Краматорську заняття з йоги для 40 людей з особливими потребами. Заняття відбулося на базі Міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів.

У центрі проводяться навчальні тренінги та заходи для городян, чимало з яких є вимушеними переселенцями. Реабілітація передбачає поєднання курсів профпідготовки з психологічною підтримкою та фізичними заняттями. Відвідувачі центру вперше практикували йогу.

Міжнародний волонтер Метт, який працює в ПРООН, є ліцензованим йога-інструктором. Він провів заняття з йоги, зосередивши увагу на диханні, відновленні м'язів та вправах на гнучкість. Майже половина із 40 присутніх на занятті пересуваються на візках.

На занятті навчали, як зміцнити м'язовий корсет і верхню частину тіла, а також розповіли про важливість координувати виконання вправ із диханням. Хоча заняття призначалося передусім для тих, хто пересувається на інвалідних візках,  воно було адаптоване до індивідуальних потреб кожного. Учасники залишилися задоволеними заняттям, а також були здивовані. «Я очікувала чогось абсолютно іншого – так спітніла, ніби побувала у сауні!» - коментує одна з учасниць заняття Наталя. Місцевий лікар-терапевт Іван каже, що планує включити йогу у програму фізичного розвитку для місцевих жителів.

26 липня провели відкрите заняття з йоги, на яке прийшло багато молоді,  а на наступний день відбулося заняття для представників місцевих неурядових організацій, що працюють з молоддю з особливими потребами. Ці два заняття проходили на відкритому повітрі на території нещодавно створеного громадського простору "Парковка", що знаходиться поряд із трьома університетами Краматорська, два з яких було перенесено сюди через конфлікт.

Йога пов’язана із третьою Ціллю сталого розвитку - міцне здоров'я. Вона допомагає краще розуміти і відчувати своє тіло, незалежно від підготовки чи фізичних обмежень практикуючого, а також має силу об'єднувати. Спільні заняття йогою також сприяють соціальній згуртованості молоді та уразливих груп населення.

Ініціатива сприяння соціальній згуртованості та примиренню у громадах, що постраждали від конфлікту в Україні, реалізується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Швеції та Швейцарії.

Для медіа-запитів:

Євген Зеленко, Координатор по зв’язкам з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні        +38 044 254 0035 | yevgeniy.zelenko@undp.org