Делегація Посольства Японії в Україні відвідала Луганщину з моніторинговим візитом до програмних об’єктів ПРООН та ЮНІСЕФ

16 May 2018

Фото: ПРООН в Україні / Віталій Шевелев

Сєвєродонецьк, 16 травня 2018 року – Делегація Посольства Японії в Україні 15–16 травня відвідала постраждалі від конфлікту області на cході України для моніторингу виконання програм із відновлення та розвитку, що реалізуються Програмою розвитку ООН (ПРООН) та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки уряду Японії.

Починаючи з 2014 року, уряд Японії підтримує реалізацію заходів із реагування на гуманітарну кризу, які впроваджуються ПРООН та ЮНІСЕФ у Донецькій та Луганській областях.

Делегація відвідала місто Сватове в Луганській області та відкрила Соціальний центр розвитку дитини, який був відремонтований ПРООН за кошти уряду Японії (354 000 дол. США). Заклад надає соціальні та навчальні послуги дітям до п’яти років, а також інформаційні та консультативні послуги переселенцям із дітьми дошкільного віку. Пропонуються  також послуги з реабілітації дітей з інвалідністю.

«Мешканці міста Сватове, вимушені переселенці, і особливо діти, відчайдушно потребують безперешкодного доступу до основних послуг», — сказав Віктор Мунтяну, керівник Програми відновлення та розбудови миру ПРООН.

«Я також хотів би підкреслити важливий внесок наших міжнародних партнерів у галузі розвитку, зокрема уряду Японії, та підтримку з боку Луганської обласної державної адміністрації та мерії м. Сватове. Завдяки спільним зусиллям цей центр стане для дітей другою домівкою, і ми раді, що змогли зробити його більш комфортним і безпечним. Допомога вразливим групам населення, зокрема дітям, які проживають у зоні конфлікту, є одним із ключових пріоритетів Програми розвитку ООН в Україні», — додав Віктор Мунтяну.

Протягом 2015–2018 років уряд Японії виділив Програмі розвитку ООН понад 19,4 мільйонів доларів США на відновлення критично важливої інфраструктури, підтримку зайнятості та підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту в східній Україні. Це допомогло понад 4,5 мільйонам людей отримати  доступ до соціальних послуг та стимулювало розвиток місцевих бізнесів.

Делегація також відвідала середню школу в селищі Врубівка Луганської області та передала дітям набори для навчання та раннього розвитку, які були придбані ЮНІСЕФ за фінансової підтримки уряду Японії.

Цей навчальний заклад знаходиться всього за 20 кілометрів від лінії зіткнення та неодноразово потрапляв під інтенсивні обстріли. Завдяки фінансовій підтримці уряду Японії у 2016–2017 роках школа отримала нові меблі, спортивний інвентар, дитячі навчальні набори. Шкільні вчителі також взяли участь у семінарах «Спорт заради розвитку», де вони дізналися, як через спорт сприяти толерантності, запобігати дискримінації та просувати гендерну рівність серед дітей.

«Конфлікт у східній Україні завдає серйозної шкоди дітям та освітній системі в цілому. Ми надзвичайно вдячні народу та уряду Японії за їхню щедру та вкрай важливу підтримку, яка дозволила нам допомогти найбільш вразливим категоріям і таким школам, як у Врубівці», — підкреслив Гаспар Бергман, Керівник офісів ЮНІСЕФ на сході України.

Починаючи з 2014 року, уряд Японії надав ЮНІСЕФ в Україні понад 9 млн дол. США для підтримки дітей та сімей, які постраждали від конфлікту на сході України. Ці кошти дозволили ЮНІСЕФ покращити доступ до безпечного навчального середовища з належним шкільним обладнанням для 200 тис. дітей, а також забезпечили доступ до чистої питної води та санітарії для понад 1,5 мільйона осіб, що потерпають від конфлікту на сході України.

Діти в кімоно продемонстрували навички карате, дзюдо, японських танців та отримали оригамі та листівки з яскравими японськими пейзажами.

«Я радий відвідати Соціальний центр розвитку дитини у Сватовому та Врубівську школу. Сподіваюсь, що ви будете сильними, продовжите займатися спортом, сумлінно навчатись і будете добрими друзями, - У 2020 році в Токіо пройдуть літні олімпійські ігри. Я хочу, щоб ви практикували важко, щоб бути частиною ігор і бачити вас в Японії», звернувся до учнів Мічіо Харада, заступник голови місії, міністр-радник Посольства Японії в Україні

«Я хотів би, щоб через нашу допомогу ви також відкрили для себе японську культуру. Наприклад, сакура є серцем нашої культури. Кожне дерево сакури, висаджене тут, несе в собі побажання добробуту, щастя та спокою кожній дитині в Україні від японського народу. Я сподіваюсь, що цвітіння сакури нагадуватиме вам про нашу дружбу. Я дякую керівнику Луганської області, ПРООН, ЮНІСЕФ та всім людям у громадах Рубіжного, Врубівки та Сватового. Уряд Японії продовжуватиме надавати гуманітарну допомогу та підтримувати відновлення східної України», - додав пан Мічіо Харада.

Під час офіційного візиту делегація разом з представниками міської влади висадили сакури у місті Рубіжне Луганської області на знак щирого і довгострокового партнерства між Україною та Японією. Саджанці були надані японськими компаніями, які працюють в Україні.

Про ПРООН

Будучи агентством Організації Об'єднаних Націй, що спеціалізується на питаннях розвитку, ПРООН підтримує стратегічні ініціативи, спрямовані на розвиток потенціалу, аби сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Завдяки партнерству з національними, обласними та місцевими органами влади, громадянським суспільством і приватним сектором, ПРООН прагне підтримати Україну на шляху до подолання бідності, розвитку людського потенціалу, досягнення справедливих результатів, захисту довкілля і просування демократичного врядування.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, Спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні

+380 097 139 14 75, yuliia.samus@undp.org

Для отримання більш детальної інйормації звертайтесь до:

Ніни Сорокопуд, Спеціаліста з комунікацій ЮНІСЕФ, +38 050 388 29 51, nsorokopud@unicef.org

Delegation from Japan visited UNDP and UNICEF programme implementation sites in Luhansk Oblast