Експерти, урядовці та міжнародні партнери обговорили топ-реформи до початку виборчих кампаній

20 June 2018

Фото: Олександр Гуліч / ПРООН в Україні

Київ, 20 червня 2018 - Якими ж повинні бути пріоритети влади напередодні виборів?

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ, найбільшої коаліції НУО по всій Україні мають відповідь, і це не короткий перелік: антикорупційна реформа, реформа публічної адміністрації, виборча, децентралізація, охорона довкілля, судова, економіка, енергетичний сектор та розвиток громадянського суспільства .Топ-реформи, які необхідно втілити до початку виборчих кампаній, і механізми ефективної співпраці громадськості та влади в цей період – такі теми стали головними для обговорення під час суспільно-політичного форуму «Чи Є вікно можливостей для реформ за рік до виборів?», який відбувся у Києві  14 липня.

Цей форум передує великій міжнародній Конференції з питань українських реформ (Ukraine Reform Conference) в Копенгагені, яка збере ключових стейкхолдерів реформ як з боку української сторони, так і міжнародної спільноти.

Форум був організований НУО Реанімаційний Пакет Реформ у партнерстві з ПРООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Розпочав Форум Надзвичайний та Повноважний посол Королівства Данії в Україні Рубен Медсен, який зазначив важливість участі громадянського суспільства в реформуванні країни.

«Громадянське суспільство відіграє вирішальну роль у реформуванні України, наполягаючи на необхідних, хоча й часом болісних реформах, контролюючи уряд та пропонуючи рішення для здійснення реформ», - сказав Медсен.

«Сильне громадянське суспільство України є незамінним учасником процесу реформ. Ви працюєте щоб змінити країну на краще, не просто вимагаючи від влади дій, але й беручи активну участь у встановленні пріоритетів та допомагаючи у здійсненні реформ».

Ігор Коліушко, голова Правління Центру політико-правових реформ наголосив на ключових змінах у аспекті державного управління: «Завершення створення коректної системи директоратів, нова система стратегічного планування в Уряді, нова структура апаратів міністерств, зміни до законодавства про КМУ, закон про адмінпроцедуру, нова модель формування нового Уряду - пріоритети для реформи публічної адміністрації», - зауважив Ігор Коліушко.

Ярослав Юрчишин, виконавчий директор ТІ Україна, розповів про пріоритети для влади в аспекті боротьби з корупцією: «Завершення побудови ефективної системи антикорупційних органів шляхом створення незалежного спеціалізованого Вищого антикорупційного суду - пріоритет для антикорупційної реформи», - сказав  Юрчишин.

Олександр Саєнко, міністр Кабінету Міністрів зазначив, що для запобігання зловживанням з процесів, треба максимально «забрати чиновника» шляхом дерегуляції цих процесів та надання послуг в електронному вигляді: «Запустили в 2018 році роботу Національної служби здоров’я, Національної служби якості освіти, електронної системи продажу об’єктів приватизації, запустили процес корпоративізації», - сказав Саєнко.

«Однак, щоб вони працювали адекватно, давали результат і адекватно сприймались громадськістю, то їхня діяльність має бути прозорою – тоді громадськість стане союзником влади у просуванні змін».

Голова Представництва Європейського Союзу Х’юг Мінгареллі наголосив на тому, що Україна будучи в складних умовах все ж багато чого досягла. Однак зауважив, що подальше втілення реформ буде найкращою протидією популізму. І наголосив на необхідності якнайшвидше почати роботу Вищого антикорупційного суду.

Загалом участь у заході взяли 130 учасників, серед яких були урядовці, міжнародні партнери України, журналісти, експерти та активісти як з Києва, так і з регіонів.  Конференція з питань українських реформ (Ukraine Reform Conference) відбудеться 27 червня 2018 року в Копенгагені. Вперше така конференція була проведена в Лондоні минулого року.

Новина підготовлена за матеріалами прес-релізу, наданого командою РПР.

Forum "Is there a window of opportunity for reforms one year before the elections and whose is it?"