Всесвітній день боротьби проти раку: нові підходи у лікуванні раку

4 February 2019

Фото: Станіслав Власов / ПРООН в Україні

Київ, 4 лютого 2019 р. - Більше одного мільйона людей в Україні хворіють на рак, у всьому світі у 2018 році від раку померло 9.6 мільйонів осіб. Сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти раку, люди, громади та організації у всьому світі виступають за інформування суспільства  стосовно загрози, що несе рак та засобів його запобігання, виявлення та лікування, а також згадують, що вже було зроблено і що ще можна зробити, аби полегшити тягар хвороби.

«Коли мені поставили діагноз мієлоїдної лейкемії, було дуже важко отримати необхідне лікування. Я дізнався, що держава закуповує ліки для таких пацієнтів, як я, але їх не вистачало для всіх», - згадує Іван Зеленський, засновник пацієнтської організації «Крапля крові». «Тепер я сподіваюся, що майбутнє впровадження біосимілярів дозволить охопити більше пацієнтів і принесе їм полегшення».

Починаючи з 2016 року, ПРООН надає підтримку уряду України у закупівлі життєво-важливих ліків для українських пацієнтів, включаючи програми дорослої та дитячої онкології.

У 2018 році, ПРООН в Україні була однією з перших організацій, що розпочала закупівлі та доставку біосимілярів для українських пацієнтів. У цей же рік, закупівля таких біосимілярів як Ритуксимаб і Трастузумаб, що затвердженні Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА) і призначені для лікування хронічної лімфоцитарної лейкемії і раку молочної залози відповідно, дозволила уряду України заощадити більше 375 мільйонів грн (приблизно 13,4 млн дол. США) бюджетних коштів і дозволили більшій кількості пацієнтів, які живуть з раком, отримувати необхідні ліки і терапію. Загалом, ПРООН вдалося досягти більш ніж 700 млн грн заощаджень (25 млн дол. США)  за програмою онкології для дорослих у 2018 році.

«Ці біосиміляри не тільки рятують життя українців, але й роблять ринок більш конкурентоспроможним, а саму терапію раку доступнішою», - каже Блерта Чела, заступниця директора ПРООН в Україні.

«Завдяки спільним діям громадянського суспільства, міжнародних організацій і зусиллям Міністерства охорони здоров'я, доступ до медицини для українців, які живуть з раком, значно розширився за останні пару років. Ми в ПРООН маємо честь працювати разом з урядом України, щоб полегшити тягар такої хвороби як рак, гарантуючи, що ніхто не залишився осторонь і отримав життєво-важливе лікування», - каже Чела.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, +380 097 139 14 75, yuliia.samus@undp.orgcommunications.ukraine@undp.org