ПРООН та Уряд Данії продовжують підтримувати права людини в Україні: що потрібно знати про новий проект

6 March 2019

Фото: Тетяна Шебуренкова / ПРООН в Україні

Київ, 6 березня 2019 р.Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки Уряду Данії розпочинає новий проект «Права людини для України» (HR4U), що має на меті подальше сприяння процесам демократизації, які тривають в Україні. Особлива увага приділятиметься забезпеченню прав людини й доступу до правосуддя для всіх.

Протягом наступних п’яти років нова ініціатива посилюватиме інклюзивний та сталий людський розвиток в Україні. Бюджет проекту складає 4,5 млн доларів США, виділених Міністерством закордонних справ Данії.  

У рамках проекту ПРООН продовжить співпрацю з ключовими національними партнерами та усіма зацікавленими сторонами, зокрема з Національною інституцією з прав людини, національними та місцевими органами влади, громадянським суспільством та правозахисниками, об’єднуючи зусилля задля поширення прав людини по всій Україні та покращення доступу до правосуддя для всіх, особливо для вразливих груп населення.

З нагоди запуску проекту посол Данії в Україні пан Рубен Медсен зазначив: «Данія підтримує вибір України стати сучасною європейською демократичною державою. Це не лише найкращий шлях, що забезпечить процвітання українському народу, але й найефективніший спосіб подолати тяжкі наслідки конфлікту на сході. Повага до прав людини та основоположних свобод – ключові принципи будь-якої демократії. За останні роки Україна досягла прогресу в цьому напрямку, але попереду ще чимало роботи. Сподіваюся, цей проект стане суттєвим внеском у покращення захисту прав людини в Україні та раз і назавжди покладе край безкарності тих, хто їх порушує».

 «Демократичні реформи, що нині відбуваються в Україні, відкривають нові перспективи для сталого розвитку та кращого майбутнього України. Втім, незважаючи на усі міжнародні правові зобов’язання, політичні обіцянки, чудово прописані стратегії та політики, повна реалізація усіх громадянських, політичних, соціальних, економічних та культурних прав, закріплених у міжнародних угодах та практиках, досі залишається невиконаною обіцянкою», – наголосив Маркус Бранд, Радник з демократичного врядування, керівник групи проектів з демократичного врядування, ПРООН в Україні.

«Впровадження підходу, заснованого на правах людини та принципах гендерної рівності, в контексті різних технічних та адміністративних реформ, таких як децентралізація, реформа сектору безпеки, державного управління, може бути одним із шляхів до змін. Новий проект буде тісно співпрацювати з Верховною Радою та Уповноваженим ВРУ з прав людини, представниками влади всіх ланок та громадянським суспільством, аби ефективно реагувати на конкретні виклики й, таким чином, сприяти виконанню Порядку денного до 2030 р.», – додав пан Бранд.

Новий проект надалі підтримуватиме регіональну мережу Уповноваженого ВРУ з прав людини та мережу громадських моніторів по всій Україні, щоб зміцнити потенціал цієї інституції та зробити її доступною для людей, які проживають у віддалених громадах.  

ПРООН також активно працюватиме з представниками влади на національному та місцевому рівнях, щоб підвищити їхню обізнаність про права людини та сприяти інтеграції підходу, заснованого на правах людини, у їхню роботу. Це робитиметься для того, щоб усі реформи, які відбуваються у країні, дотримувалися ключового принципу Цілей сталого розвитку – не залишати нікого осторонь.

Співпрацюючи з іншими агентствами ООН та міжнародними партнерами для посилення прав людини, новий проект ПРООН продовжить активно залучати громадські організації та активних правозахисників для моніторингу й звітування про порушення прав людини в Україні. Проект також допомагатиме населенню, постраждалому від конфлікту, реалізовувати свої права, зокрема, на міжнародній арені та працюватиме з постраждалими внаслідок конфлікту чоловіками та жінками, включаючи внутрішньо переміщених осіб та інші вразливі групи.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, +38 097 139 14 75, yuliia.samus@undp.org