Реконструйований міський суд запрацював на Донеччині

6 March 2019

Дмитро Щебетюк, посланець толерантності ПРООН, на відкритті реконструйованої будівлі суду у Вугледарі, Донецька область. Фото: Дмитро Симоненко / ПРООН в Україні

Київ, 6 березня 2019 року – Населення Донецької області, яке постраждало внаслідок конфлікту, відтепер матиме кращий доступ до правосуддя, завдяки відкриттю реконструйованої будівлі Вугледарського міського суду. Будівлю було реконструйовано відповідно до принципів Універсального дизайну в рамках Програми Організації Об'єднаних Націй із відновлення та розбудови миру, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Нідерландів. Загальна вартість проекту склала 79 396 доларів США.

Реконструкції будівлі суду передувала ретельна оцінка доступності всіх судових будівель у Донецькій та Луганській областях. Звіт за результатами проведеної оцінки включає детальні дані про фізичну доступність судів відповідно до національних та міжнародних правових норм. У звіті також наводяться рекомендації та приблизний кошторис для поліпшення існуючих умов.

«Сьогодні ми відзначаємо ще одну важливу подію, яка наблизить правосуддя до людей, особливо для українців, які живуть на непідконтрольних уряду територіях і приїжджають до Вугледара, який розташований поблизу лінії зіткнення, аби мати доступ до правосуддя. Не може бути ефективного доступу до правосуддя, якщо будівлі, в яких працюють правоохоронні й судові органи, не будуть фізично доступними», – заявив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Відтепер суд обладнаний пандусом, має реконструйовані системи опалення, вентиляції, каналізації, світлодіодні лампи, металошукач, нові меблі та інше обладнання. За словами Ольги Луньової, в.о. голови міського суду міста Вугледар, «переваги відновленої будівлі суду для мешканців Вугледара очевидні. Завдяки Програмі ООН із відновлення та розбудови миру та підтримці ЄС та уряду Нідерландів, люди як з підконтрольних уряду територій, так і з непідконтрольних, мають покращений доступ до всієї судової системи».

«Враження про суд формується у відвідувача з порога. Суд починається з пандуса, сходинок, вбиралень, коридорів з місцями для очікування та столами для підготовки до судових засідань. Сприйняття суду залежить і від того, наскільки облаштування залів судових засідань задовольняє потреби як суддів і учасників справ, так і слухачів. Завдяки підтримці ПРООН в Україні, Європейського Союзу та Посольства Королівства Нідерландів в Україні поява нового облаштованого для потреб різних категорій людей суду є знаковою для України та її судової системи», - наголосив Дмитро Гудима, суддя Великої Палати Верховного Суду, присутній на відкритті.

Після офіційного відкриття відбулося спільне обговорення питань, пов'язаних із подальшим покращенням доступу до правосуддя й верховенства права, за участю місцевих органів влади, а також організацій громадянського суспільства.

Для довідки:

Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на забезпечення пріоритетних потреб у східній Україні після спалаху конфлікту навесні 2014 року. Мета програми – зміцнити безпеку в громадах та соціальну згуртованість, підтримати економічне відновлення громад, які постраждали від конфлікту, а також сприяти подальшій реалізації реформ децентралізації й охорони здоров’я на підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей.

Програму реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд народонаселення ООН і Продовольча та сільськогосподарська організація.

Програму підтримують дев’ять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії. Загальний бюджет на 2019-2022 роки становить понад 50 млн доларів США.

Для запитів ЗМІ:

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, maksym.kytsiuk@undp.org, +380635761839