У школах Донеччини запрацюють служби порозуміння для профілактики правопорушень

22 March 2019

Фото: Максим Кицюк / ПРООН в Україні

Святогірськ,  Донецька область, 21 березня 2019 року – Офіцери підрозділів ювенальної превенції Нацполіції у Донецькій області та освітяни вивчали нові підходи до профілактики правопорушень у школах.  Вони стали учасниками тематичного практикуму, що відбувся цього тижня у Святогірську. Захід проведено в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета заходу – скоординувати зусилля виконавчої влади та місцевого самоврядування задля впровадження Регіональної програми профілактики правопорушень серед дітей на території Донецької області на 2019 – 2022 роки.

«Превентивні механізми спілкування та роботи з неповнолітніми – один із наших пріоритетних напрямків, адже поліція ювенальної превенції працює не лише для попередження правопорушень, але й запроваджує сучасні методики у шкільних закладах для протидії булінгу та іншим негативним явищам серед неповнолітніх. Проведення таких тренінгів, де наші офіцери можуть обговорити важливі питання з освітянами, психологічними службами цих закладів – потрібний крок для ефективної координації ювенальної превенції та виховання нового покоління українців», – наголосив Микола Семенишин, очільник Головного управління Національної Поліції в Донецькій області.

Учасники практикуму працювали над виробленням моделі співпраці між поліцією ювенальної превенції та освітянами щодо запровадження служб порозуміння у школах, а також опановували практичні інструменти й сучасні методики, що можуть застосовуватися у школах для попередження правопорушень та попередження негативних явищ.

«Результатом цього навчання має стати вироблення механізму взаємодії між відповідними відділами та службами, який вони зможуть спільно впроваджувати для шкільної медіації у своїх школах. Ми багато говорили про доступні інструменти і про те, як це працює в інших регіонах. Тож учасники зможуть самі обрати для себе модель роботи», – зазначила Ірина Таран, тренерка та співаторка програми з профілактики правопорушень у школах.

Для довідки:

Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на забезпечення пріоритетних потреб у східній Україні після спалаху конфлікту навесні 2014 року. Мета програми – зміцнити безпеку в громадах та соціальну згуртованість, підтримати економічне відновлення громад, які постраждали від конфлікту, а також сприяти подальшій реалізації реформ децентралізації й охорони здоров’я на підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей. Програму реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація (FAO). Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії. Загальний бюджет на 2019-2022 роки становить понад 50 млн доларів США.

Для запитів ЗМІ:

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, maksym.kytsiuk@undp.org, +380635761839