«Безбар’єрна грамотність» — новий курс на Дія.Цифрова освіта

22 December 2021

Міністерство цифрової трансформації за підтримки ПРООН презентувало новий освітній серіал про основні принципи безбар’єрності.

Ілюстрація: Міністерство цифрової трансформації

Київ, 21 грудня 2021 р. – Міністерство цифрової трансформації презентувало новий освітній курс «Безбар’єрна грамотність», який було створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності , ГО «Безбар’єрність» та іншими представниками громадянського суспільства та експертами.

Запуск курсу відбувся за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Це 8 серій тривалістю 6-10 хвилин про основні принципи безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Як зазначив під час презентації заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Шелест, за даними нового дослідження щодо рівня цифрових навичок українців, проведеного Мінцифрою у 2021 році, 52,4 % людей із порушеннями слуху прагнуть розвивати свою цифрову грамотність.

«Це демонструє суспільний запит на збільшення кількості інклюзивного контенту і впровадження принципів безбар’єрності у різних сферах життя. І новий серіал важлива частина великої просвітницької кампанії про безбар'єрність як нову суспільну норму», – сказав пан Шелест.

Керівниця групи проєктів із демократичного врядування ПРООН в Україні Олена Урсу під час презентації зауважила, що у ПРООН поділяють цінності, які лежать в основі концепції безбар’єрності, і всіляко сприяють успішній реалізації Стратегії та плану дій до неї.

«Для того, щоб зробити безбар’єрність новою суспільною нормою, дуже важливо, аби якомога більше чоловіків та жінок в Україні розуміли її основні принципи, сказала пані Урсу. – Саме з такою думкою ми створювали цей освітній серіал, аби показати, як кожен та кожна з нас може допомагати долати бар’єри, аби сприяти реалізації 17 Цілей сталого розвитку в Україні, мета яких – будувати краще та стале майбутнє для всіх і всюди, аби не залишити нікого без уваги».

Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна також зауважила, що коли на рівні держави впроваджуються  нові підходи – з’являється запит на освітні продукти, які б пояснили нову суспільну норму.

«Коли за ініціативою першої леді Олени Зеленської безбар’єрність стала частиною державної політики,  виникла необхідність створити освітній серіал «Безбар’єрна грамотність». Наша задача – познайомити глядачів з основами безбар’єрності через повсякденні  життєві ситуації, аби пояснити що таке безбар’єрність, якими бувають бар’єри та чому безбар’єрність стосується усіх», – сказала пані Ломакіна.

Подивитися безкоштовний курс можна на порталі Дія.Цифрова освіта

Про що курс?

·         що таке безбар'єрність

·         що саме спричиняє бар'єри

·         кого стосується безбар'єрність

·         чому варто уникати стереотипів та упереджень

·         чи готові українці долати бар’єри

·         чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності

·         чому безбар’єрність — це спільна справа

Виробництво серіалу – відеопродакшн Ninepro.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org або +38 097 139 1475

Фото: Пресслужба Міністерства цифрової трансформації