Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні

Про проект

Цілі проекту – зменшити обсяг викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища й розбудови інституційної, адміністративної та технічної спроможності задля використання широкого потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло- та гарячого водопостачання. Метою проекту є значне збільшення використання енергії біомаси як джерела палива для тепло- та гарячого водопостачання у муніципальному секторі України, мінімум на 20% порівняно з базовим сценарієм, задля скорочення прямих викидів парникових газів на 63 577 т СО2 за чотирирічний період впровадження проекту, а потім на 19 143 т СО2 щорічно протягом решти 16 років строку служби котельного обладнання.

Цілі проекту

-        Надання Урядові України підтримки у створенні привабливих і конкурентних умов ведення бізнесу для інвесторів, наприклад, надання початкової підтримки у розробленні техніко-економічних обґрунтувань та стосовно інвестиційних грантів, що надасть розробникам довготривалу стабільність і забезпечить достатню віддачу від інвестицій;

-        Надання Урядові України підтримки в оптимізації та спрощенні адміністративних процедур для розробників проектів, які передбачають використання сільськогосподарської біомаси для тепло- та гарячого водопостачання, а також у наданні Міністерству аграрної політики та продовольства допомоги у стимулюванні ринку біомаси для муніципальних потреб шляхом створення Робочої групи з питань біомаси;

-        Надання Урядові України підтримки у розбудові спроможності фінансових установ щодо проведення оцінки муніципальних проектів із біомаси для включення їх у кредитну діяльність, зокрема для відкриття цільової кредитної лінії за пільговими ставками;

-        Надання Урядові України підтримки у полегшенні впровадження початкових муніципальних проектів із біомаси шляхом надання допомоги в організації справедливого і прозорого порядку відбору проектів, підтримки відповідного обговорення та підписання ліцензійних угод, забезпечення технічної підтримки й нагляду впродовж усього процесу будівництва.

Очікувані результати

-        Запровадження раціоналізованої та комплексної ринково-орієнтованої політики та нормативно-правової бази для стимулювання використання біомаси в муніципальному тепло- та гарячому водопостачанні.

-        Погодження та прийняття цілей на місцевому рівні щодо використання енергії біомаси для теплопостачання (мінімум для 6 областей, у т.ч. Івано-Франківської та Черкаської).

-        Погодження та прийняття цілей на національному рівні щодо використання енергії біомаси для теплопостачання до 2020 року.

-        Створення у Мінагропромі Робочої групи зі сприяння використанню біомаси (РГБ) для підтримки програми використання біомаси в муніципальному секторі як протягом терміну виконання проекту так і по його закінченню.

-        Створення механізму фінансової підтримки (МФП) у фінансових установах Мінагропрому, який буде працювати як протягом терміну виконання проекту так і по його закінченню.

-        Введення в експлуатацію 18 муніципальних систем тепло- та гарячого водопостачання на біомасі до закінчення проекту.

-        Запуск програми з інформаційно-пропагандистської роботи та поширення досвіду/передової практики/отриманих уроків для відтворення в масштабах країни.

Донор

 Глобальний екологічний фонд              4 700 000 дол. США

Партнери: Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Міністерство аграрної промисловості та продовольства України Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлового-муніципального господарства України

Пов'язані матеріали:

Інформаційний портал з питань біоенергетичних технологій - На порталі розміщено практичні посібники, звіти, тематичне законодавство і новини біоенергетики.

Аналітичний звіт та рекомендації щодо вирощування енергетичних культур в Україні

Річний звіт за 2016 р. (англійською)

Річний звіт за 2015 р. (англійською)