Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту (2 етап)

Передумови проекту:

Поширеним результатом конфлікту у східній Україні став крах економічної активності, втрата засобів для існування та роботи а також погіршення макроекономічного середовища. Окрім цього, малі та середні підприємства на Донбасі, зменшили свою економічну активність до 90-90 відсотків, що призвело до втрати робочих місць у схожому відсотковому співвідношенні.

Просування ідеї створення робочих місць є викликом навіть у більш сприятливому для цього середовищі, а тим паче у зоні пост-конфлікту. «Економіка конфлікту» ухиляє державний та приватний капітали від їх легітимного соціального та економічного використання, породжуючи незаконну торгівлю та контракти.  У такій ситуації, внутрішньо переміщеним особам дуже важко знайти роботу, оскільки роботодавці переконані, що вони не зацікавлені у довготривалому працевлаштуванні. Головним викликом для пост-конфліктної кадрової політики є вплинути на перехід від системи створення робочий місць задля отримання дотацій до сталого, недотаційного збільшення кількості робочих міст у державному та приватному секторі. Саме тому, ціль проекту сприяти зусиллям відродження місцевої економіки у східній Україні заохочуючи та підтримуючи ініціативи самостійного працевлаштування  (підприємницької діяльності) серед населення постраждалого від конфлікту  через захист інтересів,  професійні тренінги та допомогу в організації бізнесу.

Ціль проекту:

Ціль проекту сприяти сталому відновленню благополуччя серед населення постраждалого від конфлікту шляхом заохочення до підприємницької діяльності, підтримуючи розвиток навичок із ведення бізнесу, надаючи гранти, щоб розпочати мікро підприємництво  та розширення послуг з підтримки бізнесу.

Очікувані результати:

- як мінімум 200 внутрішньо переміщених осіб та представників місцевого населення отримають нові професії/навики через програми професійного зростання.

- щонайменше 40 мікро, малих та середніх підприємств отримають фінансову підтримку та як результат розширять свою діяльність та створять нові робочі місця.

- як мінімум 180 нових робочих місць створених в межах нового бізнесу (включаючи само-найнятих, мікро, малий та середній підприємництва),а також існуючих бізнесів, які розширять свою діяльність;

- щонайменше 30,000 представників цільових груп проекту буде залучено шляхом проведення кампанії з побудови партнерства/мотиваційної.

Основні досягнуті результати:

Програма тренінгів з підприємництва для 292 внутрішньо переміщених осіб та мешканців Донбасу (129 чоловіків, 163 жінок);

44 бізнес ініціативи отримали підтримку завдяки Програмі малих грантів цього проекту, зі 948 поданих заявок, що спричинило високу конкурентність при процесі відбору.

- 150 нових робочих місць створено в межах нового бізнесу (включаючи само-найнятих, мікро, малий та середній підприємництва), а також існуючих бізнесів, які розвинули свою діяльність;

Схід Експо 2017 в Києві сприяло діловому партнерству, просуванню та розширенню ринків збуту для 85 підприємств з Донеччини та Луганщини.

16 коротких відеороликів, що демонструють історії успіху отримувачів грантів були створені та презентовані у Культурному центрі «Кінотеатр Київ».

Impact

START DATE

March 2017

END DATE

December 2025

STATUS

Ongoing

PROJECT OFFICE

Ukraine

IMPLEMENTING PARTNER

United Nations Development Programme

DONORS

DEUTSCHE GESELLSCHAFT FUR INTERNATIONALE

Dept of Forgn Afrs Trade & Dev

EUROPEAN COMMISSION

European Investment Bank

GOVERNMENT OF DENMARK

GOVERNMENT OF JAPAN

GOVERNMENT OF NETHERLANDS

GOVERNMENT OF POLAND

GOVERNMENT OF SWITZERLAND

GOVERNMENT OF UNITED KINGDOM

SWEDISH INT'L DEVELOPMENT COOPERATION

UNITED NATIONS DEVELOPMENT PROGRAMME

US Department of State

UnSpecified

TOTAL CONTRIBUTIONS

$124,896,024

DELIVERY IN PREVIOUS YEARS

2017$1,564,023

2018$3,442,471

2019$14,460,105

2020$26,719,148

2021$26,878,239

2022$23,260,955

2023$16,418,745

Full Project information