Верховенство права та правосуддя на рівні громад у районах України, постраждалих від конфлікту

Про проект

Починаючи з лютого 2014 р., в Україні проходять стрімкі політичні, соціальні та економічні зміни. Протести на Майдані, зміна уряду, окупація Криму та розгортання збройного конфлікту у східних областях створили масштабні виклики для української влади та суспільства, на які потрібно терміново надати відповіді.

Ці обставини призвели до ще сильнішого погіршення ситуації з верховенством права, загострення корупції та численних і часто серйозних порушень прав людини і у підконтрольних уряду районах, і на територіях поза контролем уряду.

У свою чергу, ці фактори загострюють невдоволення і недовіру громадськості до органів влади та спричиняють значні проблеми у сфері особистої та громадської безпеки у постраждалих від конфлікту районах.

Цілі проекту

1) Зміцнення особистої та громадської безпеки в районах, постраждалих від конфлікту

2) Вдосконалення правосуддя на рівні громад через зміцнення потенціалу установ щодо надання послуг на основі прав людини та ефективного доступу до правосуддя

Очікувані результати

- Люди і громади поліпшили обізнаність із правами та ризиками у районах, що постраждали від конфлікту.

- Органи внутрішніх справ і місцеві органи влади, які надають послуги населенню, поліпшили свої навички та усвідомлення своєї відповідальності перед громадами.

- Поліпшено координацію між громадянами, органами внутрішніх справ, місцевими органами влади та іншими зацікавленими сторонами в забезпеченні громадської безпеки.

- Створено систему надання первинної та вторинної правової допомоги, через яку вразливе та постраждале від конфлікту населення, у т.ч. жертви СҐН, отримують якісні правові послуги.

- Співробітники судових установ більш відповідально реагують на потреби громад у сфері безпеки, особливо на злочини, пов’язані з конфліктом, та СҐН.

- Поліпшено доступ до інформації про роботу судів та прозорість судів.

- Скорочено фізичні перепони, що перешкоджають доступу до правосуддя та відновлення прав, порушених у зв’язку з конфліктом.

Проект буде виконуватися на основі пілотного підходу та складатиметься з трьох компонентів, заснованих на сильних сторонах і досвіді ПРООН в Україні: розвиток, орієнтований на громаду, зміцнення мереж громадянського суспільства та залучення громадськості. Проект посилить двосторонні зв’язки між місцевими громадами та реформами на національному рівні та сприятиме підвищенню ефективності заходів з відбудови у східних областях України.