ПРООН Україна 

Про нас

Ми – Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй, гілка ООН, що спеціалізується на питаннях розвитку. По всьому світу ми співпрацюємо з урядами, громадянським суспільством та приватним сектором у 170 країнах і територіях з метою ліквідації бідності, розвитку та збереження національного потенціалу, досягнення відчутних та тривалих результатів розвитку, захисту довкілля та розширення демократичного врядування, орієнтуючись на принцип «не залишити нікого без уваги».

Дороговказом для нашій роботі у всьому світі є Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року та визначені в ньому 17 Цілій сталого розвитку (ЦУР), прийняті всіма державами-членами ООН у 2015 році. Порядок денний – це план подолання бідності та інших лихоліть, покащення у сферах охорони здоров'я та освіти, скорочення нерівності та сприяння економічному зростанню – і все це одночасно з боротьбою зі зміною клімату та роботою по збереженню наших океанів та лісів.

В Україні ПРООН працює з 1993 р. спільно з іншими агентствами, що входять до команди ООН в Україні, партнерами з розвитку, громадянським суспільством та місцевими громадами, щоб допомогти визначити та розробити місцеві рішення для викликів розвитку країни.

У 2019 р. президент Зеленський видав указ, згідно з яким ЦУР визнаються найвищим політичним пріоритетом. Ми тісно співпрацюємо з урядом у цьому напрямку і підтримуємо виконання нинішньої Національної стратегії розвитку та Плану дій, що включає пришвидшення темпів економічного зростання та залучення іноземних інвестицій, боротьбу з корупцією, врегулювання збройного конфлікту на сході України та розвиток цифрового врядування, завдяки якому загальнодержавні послуги стануть доступними в електронному вигляді.

Ми тісно співпрацюємо з кількома ключовими міністерствами, відомствами та агентствами. Впровадження програмної діяльності ПРООН зазвичай здійснюється місцевими виконавчими партнерами, до яких належать національні та місцеві урядові партнери та організації громадянського суспільства.

Основною метою ПРООН в Україні є сприяння сталому та інклюзивному людському розвитку з акцентом на розширення можливостей та потреби найбільш вразливих та маргіналізованих груп. Ми втілюємо це завдяки роботі в трьох програмних сферах:

1) Інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру,

2) Демократичне врядування,

3) Енергетика та довкілля.

ПРООН дуже серйозно ставиться до теми гендерної рівності і включила цей пріоритет у всі свої програми та заходи. Ми обстоюємо необхідність структурних змін, які б пришвидшили досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, замість обмежуватися реалізацією програм, переважно орієнтованих на жінок як отримувачок допомоги.

Постійно докладаючи зусиль, щоб думати нестандартно і розробляти нові ідеї, ми запустили у вересні 2019 року Лабораторію інноваційного розвитку в Україні, що входить у мережу 60 інноваційних інкубаторів ПРООН, що обслуговують 78 країн. Команда Лабораторії в Україні аналізує виклики у місцевому контексті, щоб виявити взаємозв’язки та закономірності при пошуку нових шляхів для ефективної роботи по вирішенню нагальних проблем розвитку.

Відбудовувати краще

Залишаючись націленим на досягнення ЦУР, уряд України також невтомно працює над тим, щоб ефективно реагувати на два серйозні виклики: відновлення після нинішнього конфлікту, що охопив схід країни з 2014 року, та реагування на наслідки пандемії коронавірусу, яка пронеслася країною в 2020 році.

На цей час конфлікт призвів до переміщення понад 1,5 мільйона людей, значного пошкодження критичної інфраструктури та послаблення соціальної згуртованості в районах, які найбільше постраждали від конфлікту – у Донецькій та Луганській областях. ПРООН, виступаючи інтегратором, що об'єднує зусилля агентств ООН, українського уряду та міжнародних партнерів, взяла на себе провідну роль у комплексному реагуванні на цю кризу через Програму ООН з відновлення та розбудови миру. Через цю програму ПРООН допомагає відновити критично важливу соціально-економічну інфраструктуру та ефективну роботу органів місцевого самоврядування на сході України, а також створити робочі місця та стимулювати підприємництво серед внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад, водночас сприяючи злагоді та примиренню.

Глобальна пандемія ставить під загрозу значні здобутки, досягнуті в сфері людського розвитку в Україні та в усьому світі. Від самого початку пандемії в Україні ПРООН грає активну роль у вирішенні питань, що стосуються реагування та швидкого відновлення країни, допомагаючи уряду, системі охорони здоров’я і службам з надзвичайних ситуацій та громадськості досвідом, обладнанням та інформацією для боротьби з хворобою.

Більше інформації

Для глибшого розуміння наших програм і ключових тематичних сфер читайте наші новини, блоги та важливі звіти, стежте за нами у соціальних мережах та/або перегляньте таке:

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка