COVID-19 pandemic

Пандемія COVID-19

Людство потребує ініціативності та
співпраці, аби подолати COVID-19

Пандемія коронавірусної хвороби COVID-19 стала масштабною, глобальною кризою нашого часу в сфері охорони здоров’я, а також найбільшим викликом, з яким ми зіткнулися з часів Другої світової війни. З моменту його появи в Азії наприкінці минулого року вірус вже поширився на всі континенти, крім Антарктиди. Кількість випадків зараження коронавірусом в Африці, Північній та Південній Америці та в Європі зростає.

Країни намагаються уповільнити темпи поширення хвороби шляхом тестування, надання необхідної допомоги хворим, відстеження контактів хворих з іншими людьми, обмеження пересування громадян та заборони масових заходів, таких як спортивні події, концерти та навчання в школах.

Пандемія поширюється хвилями, які можуть обрушитися на тих, хто не буде достатньо готовий їй протистояти.

Але COVID-19 – це щось значно масштабніше, ніж криза в сфері охорони здоров’я. Збільшуючи навантаження на кожну країну, якої вона торкається, пандемія може призвести до спустошливої кризи у соціальній, економічній та політичній сферах, що залишить глибокі шрами.

Ми на незвіданій досі території. Безліч наших громад змінилися буквально за тиждень. Тисячі найбільших міст у світі опустіли, адже люди залишаються в своїх домівках – чи то за власним вибором, чи за вказівкою уряду. У всьому світі масово закриваються магазини, театри, ресторани і кав’ярні.

Щодня люди втрачають роботу і дохід, не маючи найменшого уявлення, коли можна буде повернутись до звичного життя. За оцінками Міжнародної організації праці, може бути втрачено 25 млн робочих місць.

Відповідь ПРООН на кризу

Кожна країна має діяти негайно, щоб ефективно реагувати на кризу та відновитись після неї. Система ООН підтримуватиме країни на кожному етапі, приділяючи особливу увагу найбільш вразливим країнам.

Спираючись на наш досвід під час інших спалахів хвороб, таких як Ебола, ВІЛ, SARS, туберкульоз та малярія, а також на нашу тривалу співпрацю з приватним та державним сектором, ПРООН допомагатиме країнам швидко та ефективно реагувати на COVID-19, як це передбачено місією організації, а саме – подолання бідності, скорочення нерівності та створення суспільств, стійких до криз та потрясінь.

“Ми вже наполегливо працюємо разом з іншими агентствами ООН та нашими партнерами над трьома невідкладними пріоритетами: підтримка національних систем охорони здоров'я, включаючи закупівлі та постачання найнеобхідніших медичних препаратів під керівництвом ВООЗ, оптимізація управління кризовими ситуаціями та реагування на них, а також вирішення критичних соціально-економічний питань.” Керівник ПРООН Ахім Штайнер


Ми підтримуємо країни, починаючи з найраніших стадій цієї кризи, передавши понад два мільйони хірургічних масок і забезпечивши життєво необхідне медичне обладнання, таке як рентгенівські апарати, інфрачервоні термометри, інфузійні насоси, захисні костюми, рукавички та дезінфікуючі засоби для рук.

В Україні ми запустили челендж й медіакампанію у соціальних мережах під хештегом #ДоброНаДивані. Кампанія покликана заохотити українців, які перебувають на карантині, задуматися, як вони можуть допомогти іншим у цей складний період, а також поділитися надихаючими історіями про добрі справи, які роблять вони самі або інші, аби допомогти суспільству під час карантину.

Усе суспільство має докласти зусиль, щоб обмежити розповсюдження COVID-19 і пом’якшити потенційно спустошуючий вплив, який ця криза може справити на незахищених людей та економіку.

Ми повинні відновити довіру та співпрацю, як усередині країн, так і між країнами, між людьми та їхніми урядами.

Підтримка ПРООН також допоможе забезпечити комплексне, а також справедливе та інклюзивне реагування окремих країн, щоб ніхто не залишався без уваги, а країни могли продовжувати розвиток в напрямку реалізації Цілей сталого розвитку.

Тим часом ми також маємо проаналізувати способи запобігання повторенню подібної пандемії. У довгостроковій перспективі ПРООН розгляне стратегії, що допоможуть країнам краще запобігати й керувати такими кризами, а також докладе усіх зусиль, щоб світ повною мірою використовував уроки, які ми винесемо з цієї кризи.

Глобальне реагування зараз – це інвестиція у наше майбутнє.