Набір на програму «Лабораторія телевізійних дебатів»

Фото: Андрій Крєпкіх / ПРООН в Україні

Запрошуємо активну молодь, державних службовців та представників місцевого самоврядування віком від 18-35 років взяти участь у навчальній програмі «Лабораторія телевізійних дебатів», яка проходитиме в листопаді цього року.

Програма складається з 3-х модулів:

(1)    Два триденних тренінги «Формування навичок аргументації і комунікації у представників молодіжних лідерів та молодих державних службовців» (для 40 осіб: 20 з Донецької області, 20 з Луганської області в м. Святогірськ, команди будуть сформовані за відкритим набором за сприянням партнерів з числа двох обласних державних адміністрацій та громад-пілотів Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP).

Термін проведення навчань:

  • 31.10-02.11.2019 – для команди 20 осіб з Донецької області;
  • 03-05.11.2019 – для команди 20 осіб з Луганської області.

(2)    Дводенні публічні дебати «Обговорення суспільно важливих тем Луганської та Донецької областей» (для 40 осіб – 20 з Донецької області, 20 з Луганської області в м. Святогірськ).

Термін проведення дебатів:

  • Листопад 2019 року – для команд з Луганської та Донецької областей.

(3)    Національні телевізійні дебати «Обговорення суспільно важливих тем Луганської та Донецької областей» (для 8 найкращих учасників лабораторій телевізійних дебатів).

Термін проведення національних теледебатів:

  • Грудень 2019 року – для команд з Луганської та Донецької областей.

Реєстрація на перший модуль програми триває до 29 жовтня 2019 року за посиланням

І модуль

Два триденних тренінги «Формування навичок аргументації і комунікації у представників молодіжних лідерів та молодих державних службовців»

Термін проведення навчань:

  • 31.10-02.11.2019 – для команди 20 осіб з Донецької області;
  • 03-05.11.2019 – для команди 20 осіб з Луганської області.

Метою першого модуля є формування навичок аргументації та комунікації, удосконалення навичок публічного виступу, підготовка дебатної команди з громадських лідерів та державних службовців віком від 18 до 35 років. Слід зазначити, що публічні дебати будуть проходити за форматом парламентських дебатів британського формату.

Цей формат було обрано саме тому, що він дозволяє вислухати думку кожного гравця, також доказує, що кожна думка чи ідея мають право на існування, формат також передбачає розробку плану дій щодо вирішення конкретної проблеми.

Парламентські дебати – це регламентоване змагання пояснень, гумору та риторичних навичок в умовному Будинку Парламенту. 4 команди, які представляють 2 Уряди та Дві Опозиції, складаються із двох дебатерів кожна, та розглядають тему, запропоновану в Парламенті. Кожного раунду пропонується нова тема.

Процес дебатів ведеться Спікером Парламенту, який також виконує обов’язки судді. У парламентських Дебатах робиться наголос на швидкому мисленні, логічній аргументації та аналізі, риторичних здібностях, що базуються на дослідженні та попередньо зібраних прикладах.

Організатори Лабораторії:

  • Програма ООН із відновлення та розбудови миру
  • ГО «Донецький молодіжний дебатний центр»
  • Міністерство культури, молоді та спорту України
  • Фундація «Суспільність»

Тренери:

  • Ольга Донець, голова ГО «Донецький молодіжний дебатний центр», тренерка
  • Ксенія Дружина/Станіслава Стасенко, асистенкс тренерки, членкині мережі «Амбасадори миру UN RPP»
  • Тарас Петрів, президент Фундації Суспільність

«Лабораторія телевізійних дебатів» організована ГО «Донецький молодіжний дебатний центр» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру у співпраці з Міністерством культури, молоді та спорту України та Фундацією «Суспільність»  за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Довідка:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.