Уявлення та думки українців щодо поводження з відходами

українською

pdf (1MB)

Download

Уявлення та думки українців щодо поводження з відходами

26 November 2020

Аналітичний звіт за результатами опитування із використанням мікронаративів

Для зміни поведінкових механізмів та популяризації сортування й утилізації відходів ключовим є розуміння, як українці ставляться до цього питання. Дуже важливо дізнатися які настрої панують у суспільстві, аби рухатися далі з його вирішенням в Україні. Зокрема, необхідно вивчити, якою бачать проблему з відходами різні покоління, кого вважають відповідальними за її вирішення та хто для них є рольовими моделями для зміни власної поведінки. Не менш вагомим є розуміння того, що українці вважають ключовими перепонами до вирішення цієї проблеми.

Для дослідження поводження з відходами в Україні Програма розвитку ООН вперше використала мікронаративи та опитувальник SenseMaker® –  перший у світі метод збору суджень, відчуттів та сенсів, які люди вкладають в ту чи іншу проблему. Відповідно  мікронаративи – це особисті історії, які допомагають дослідити ставлення, відчуття та мотивацію респондентів діяти чи не діяти у певній ситуації. Індивідуальні історії разом створюють колективний досвід, розуміння якого може посприяти у вирішенні проблеми. Зібрані дані дозволять покращити існуючі й спланувати нові інформаційні та освітні кампанії, що націлені на зміну поведінкових моделей та популяризацію грамотного поводження з відходами.

Аналітичний звіт підсумовує результати онлайн-опитування, яке проводилося Програмою розвитку ООН у співпраці з Cognitive Edge у жовтні 2020 року.

Публікацію підготовлено в рамках реалізації проєкту «Підтримка Парламенту України у сфері сталої енергетики та охорони довкілля», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції, а також проєкту «Поводження з пластиковими відходами на місцевому рівні», який реалізується ПРООН за фінансової підтримки спільної програми «Новий Світ» (New World Program) Фундації Кока-Кола та організації «Глобальна проблема води» (Global Water Challenge).