Уявлення та пріоритети громадян України у сфері охорони довкілля та сталої енергетики

Уявлення та пріоритети громадян України у сфері охорони довкілля та сталої енергетики

8 September 2020

Аналітичний звіт за результатами двох хвиль всеукраїнських досліджень громадської думки

Ключовим фактором впровадження зеленого порядку денного в повсякденне життя є його розуміння та сприйняття українським суспільством. У зв’язку з цим, важливо розуміти настрої та оцінки суспільства щодо цілої низки питань пов’язаних із охороною довкілля та сталою енергетикою в Україні. Зокрема, які екологічні проблеми турбують населення, які кроки очікуються від держави щодо захисту довкілля, яке бачення балансу між потребами економічного зростання та збереженням навколишнього середовища, які головні суб’єкти вирішення екологічних питань та головні перепони для цього на думку громадян. Також, важливо  зрозуміти наскільки активно самі громадяни готові впроваджувати екологічні практики у повсякденному житті та наскільки часто вони вже це роблять. Особливо цінним у даному дослідженні є можливість прослідкувати динаміку настроїв населення України щодо цих питань, наявність змін у поведінці людей, а також бачення розвитку на найближчі 5 років.

Звіт підсумовує результати двох хвиль національного соціологічного опитування, які проводилися Київським міжнародним інститутом соціології у грудні 2018 та лютому 2020 року на замовлення Програми розвитку ООН.

Публікацію підготовлено в рамках реалізації проєкту «Підтримка Парламенту України у сфері сталої енергетики та охорони довкілля», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції. Окремі розділи підготовано за підтримки проєктів «Ефективні рішення щодо співпраці в галузі розвитку для досягнення Цілей сталого розвитку», що впроваджується за фінансування проєкту партнерства між ПРООН та Міністерством закордонних та європейських справ Словацької Республіки, а також «Поводження з пластиковими відходами на місцевому рівні», який реалізується ПРООН за фінансової підтримки спільної програми «Новий Світ» (New World Program) Фундації Кока-Кола та організації «Глобальна проблема води» (Global Water Challenge).