Звіт за результатами дослідження з питань знань, ставлення та практик (ЗСП) щодо інформування про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними

Звіт за результатами дослідження з питань знань, ставлення та практик (ЗСП) щодо інформування про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними

19 July 2021

Авторка: Кім Каріна Каагаард Крістенсен (Kim Karina Kaagaard Kristensen)

Східна Україна потерпає від збройного конфлікту з 2014 року. Значною мірою внаслідок цього конфлікту, а також унаслідок успадкованого забруднення з часів Другої світової війни, Україна наразі має одні з найвищих у світі показників кількості постраждалих від вибухонебезпечних боєприпасів.

У Донецькій і Луганській областях, зокрема вздовж «лінії зіткнення», триває протимінна діяльність, що охоплює: розмінування, надання допомоги постраждалим та інформування про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними боєприпасами. Програма розвитку ООН в Україні провела це дослідження ЗСП з метою оцінки поточних зусиль із інформування про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними боєприпасами, та сприяння поведінковим змінам для пом’якшення зазначених ризиків і зменшення кількості постраждалих.

Дослідження ЗСП було проведено проєктом «Підтримка розвитку спроможності з інтегрованої протимінної діяльності на сході України» за Програмою миру та стабілізації ситуації (PSOP), у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки уряду Канади.

Збір даних на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей проводився громадською організацією «Благодійний фонд протимінної діяльності» під керівництвом Андрія Кушніра.

Думки, висновки або рекомендації, висловлені в цій публікації, належать авторці і не обов’язково відображають позицію ООН або уряду Канади.