Аналіз державних стратегічних документів щодо врахування адаптованих для України Цілей сталого розвитку до 2030 року

Аналіз державних стратегічних документів щодо врахування адаптованих для України Цілей сталого розвитку до 2030 року

12 October 2017

25 вересня 2015 року 193 держави-члени Організації Об’єднаних Націй на Саміті зі сталого розвитку в Нью-Йорку схвалили Цілі Сталого Розвитку до 2030 року (ЦСР). Для адаптації Глобальних ЦСР до національних умов важливо, щоб уряд максимально імплементував ЦСР у ключові державні стратегічні документи і забезпечив їх виконання. Враховуючи всеохопний характер ЦСР, їхній екологічний, економічний і соціальний аспекти, а також принцип ООН «нікого не залишити осторонь», до кола партнерів має бути включено представників усіх сфер - державної, приватної і громадської.

Уряд, за широкої участі громадськості й іноземних партнерів, підготував Національну доповідь «Цілі Сталого Розвитку: Україна», у якій глобальні цілі і завдання адаптовано відповідно до умов і потреб України. Такий інклюзивний процес, як і поширення інформації про ЦСР, має згуртувати суспільство навколо вирішення важливих проблем задля досягнення цілей у максимально ефективний і результативний спосіб.

Наступний важливий етап у цьому процесі – виявити пробіли в програмних документах України щодо врахування ЦСР, визначити ризики й системні проблеми на шляху досягнення встановлених для України цілей. З цією метою було проведено дане дослідження. Воно базується на методології ООН, досвіді країн, які вже пройшли цей етап (Казахстан, Албанія, Таджикистан, Вірменія, Бутан та ін.), а також на власному внеску дослідників у методологію, виходячи з конкретних умов України.

Це резюме звіту містить коментарі й рекомендації щодо заходів, потрібних для покращення інкорпорації адаптованих до українських умов ЦСР у державну політику, а також пропозиції ПРООН і іншим міжнародним партнерам, які підтримують реалізацію реформ в Україні. Цю роботу виконано за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Глобального екологічного фонду (ГЕФ).