Кампанія з підтримки толерантності в Україні #RespectUA
Різні, але рівні
Знайомтесь з нашими посланцями толерантності
З 2017 року 12 відомих українок та українців стали посланцями толерантності ПРООН в Україні. Завдяки цьому питання рівності потужніше зазвучали не тільки на сторінках конвенцій, не лише у правозахисті, а й у музиці, екології, медіа, театрі, спорті, співі, артмистецтві, літературі.
Адже мова культури – це мова рівності, а вона, в свою чергу, є мовою розбудови миру.
Посланцям та посланницям довелося побути слідчими: виявляти причини нетолерантності, знаходити травматичні стереотипи та фобії.
Вони також працювали як місія медіації і розбудови миру: впливали на розвиток культури і традицій взаєморозуміння та поваги, зменшували поляризацію суспільних настроїв та виступали за посилення діалогу в українському суспільстві.
Комунікаційна кампанія з просування цінностей толерантності в українському суспільстві, ініційована Програмою розвитку ООН в Україні, підтвердила необхідність налагодження діалогу між різними соціальними групами щодо актуальних та часом непростих питань.
Численні зустрічі посланців та посланниць у столиці та регіонах України наочно продемонстрували, що саме дискусії про майбутнє без втечі від минулого, обговорення спільного бачення руху країни можуть стати ефективним механізмом зниження агресії та нетолерантності.
Українське суспільство гостро потребує ефективної комунікації щодо таких важливих питань як нетерпимість та її загрози для розвитку країни, взаємозв’язок між толерантністю та безпекою, а також важливість всеохопного й широкомасштабного національного полілогу задля майбутнього.
Чи зможе це зробити команда енергійних, цілісних та завзятих людей? Можливо.
Чи можна щось змінити за рік? Ймовірно.
Але хороші справи мають множитися, має збільшуватися час для їхнього впровадження. Як і хороші ідеї, і гарні люди. Тому в команді посланниць та посланників – очікуване поповнення.
Протягом наступного етапу кампанії у 2018-2020 рр. оновлена команда спрямує свою діяльність на розвиток регіональної мережі лідерок та лідерів, які стануть поширювачами ідей та цінностей поваги, взаєморозуміння, а також прав людини на регіональному рівні в Україні.
Взаємодія між посланцями національного рівня та лідерами регіональної мережі має забезпечити ефективну комунікацію щодо поваги до прав людини і свобод, цінностей соціальної єдності та полілогу в регіонах України.
Крім створення регіональної мережі, в рамках кампанії планується проведення низки мистецьких, літературних та спортивних акцій задля залучення до дискусії якомога ширшого кола людей із різних соціальних груп.
Кожен голос є цінним. Кожна думка і кожний погляд. Навчитися чути одне одного – перший крок, щоб віднайти повагу. Навчитися говорити, щоб гармонійно звучали всі голоси – наступний крок. Навчитися говорити на болісні теми так, щоб це була розмова, а не крик і заперечення – ще наступний.
Долучайтеся до розмови! Разом будемо слухати, говорити, рухатися, творити.
Так легше відчути важливість, потрібність, унікальність і вагомість кожної людини.
З усвідомленням цінності різноманіття та беззаперечності рівності кожної і кожного формується справжня повага.