Грантовий конкурс на підготовку та трансляцію серії ток-шоу, присвячених процесу децентралізації у Донецькій та Луганській областях, в ефірі програми «Час можливостей»

UNDP-UA-chas-mozhlyvostey

Конкурсний проект із наданням гранту на підготовку та трансляцію серії ток-шоу, присвячених процесу децентралізації у Донецькій та Луганській областях, в ефірі програми «Час можливостей» здійснюватиметься в межах Програми відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансової підтримки Уряду Швеції та Швейцарської Конфедерації.

Відновлення функцій управління на постраждалих від конфлікту територіях можливе лише в умовах здійснення повного комплексу змін у структурах та функціях всієї системи державного управління, як на національному, так і місцевому рівні, та разом із повноцінною реформою децентралізації.  Для підтримки місцевого самоврядування реалізується багато ініціатив, які сприяють процесам територіального об'єднання, адміністративної та фіскальної децентралізації, відновленню й покращенню надання державних послуг, розвиток  кадрового та громадянського потенціалу .

Загальною метою Програми є підтримка програми децентралізації як ключової урядової реформи, що повинна дати старт територіальним адміністративним реформам із метою консолідації одиниць місцевого управління. Ефективна децентралізація політичної влади, формування процесів ухвалення відповідальних рішень, відновлення планування й обслуговування, спрямоване на задоволення потреб кожної людини — так само жінок і чоловіків, дівчат і хлопчиків — а також підвищення безпеки та соціальної єдності сприятимуть зміцненню миру і запобіганню подальших конфліктів в Україні.

Щоб сприяти процесу децентралізації у контрольованих урядом районах Донецької та Луганської областей, ПРООН прагне збільшити масштаб проведеної восени 2017 року місцевої інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про реформу децентралізації та оголошує конкурс пропозицій. Оголошення, відкрите для всіх неурядових організацій (НУО), які мають досвід у зйомці відеороликів та ТВ-шоу, запрошує їх взяти участь у конкурсі з наданням гранту на підготовку та трансляцію серії ток-шоу, присвячених процесу децентралізації у Донецькій та Луганській областях, у в ефірі національної програми «Час можливостей».

Проект містить наступні складові:

1.      Підготовка щонайменше чотирьох серій ток-шоу, присвячених процесу децентралізації у Донецькій та Луганській областях, за участю представників об'єднаних територіальних громад Донецької та Луганської областей;

2.      Підготовка щонайменше чотирьох ТВ-репортажів (історій успіху та (або) коротких інтерв'ю) із Донецької та Луганської областей (тривалістю до трьох хвилин), які будуть показані на ток-шоу або оприлюднені в акаунтах ПРООН у соціальних мережах або на інших соціальних платформах;

3.      Трансляція цих ток-шоу в ефірі програми «Час можливостей»;

4.      Підготовка інформаційних матеріалів щодо процесу децентралізації у східній частині України (принаймні чотири публікації та (або) відеоісторії) для їх оприлюднення у соціальних мережах;

5.      Моніторинг та оцінювання проекту ТВ-шоу та контенту у соціальних мережах.

Проект передбачає надання гранту на підготовку та трансляцію серії ток-шоу, присвячених процесу децентралізації у Донецькій та Луганській областях, у національній ТВ-програмі «Час можливостей». У проекті можуть брати участь усі компетентні українські НУО.

 

1.       Загальна інформація про конкурс

1.1.  Мета проекту — підтримати реформи децентралізації у постраждалих від конфлікту районах України шляхом підвищення обізнаності про позитивні зміни, які створює реформа. Також проект має продемонструвати кращі практики об'єднання у тих громадах Донецької та Луганської областей, які вже об'єдналися.  

1.2. Першочергові завдання конкурсу

Для реалізації проекту надається фінансова підтримка, спрямована на досягнення наступної мети:

·       Підготовка та трансляція серії ток-шоу (принаймні чотирьох), присвячених проблемам та історіям успіху територіального об'єднання та реформ — територіальної, адміністративної, фіскальної та місцевого самоврядування, — в ефірі програми «Час можливостей».  

1.3. Учасники конкурсу

У конкурсі можуть взяти участь неурядові організації, в тому числі громадські організації, благодійні фонди і асоціації, які здійснюють діяльність на території України,  а також консорціум таких організацій.

Конкурс не передбачає надання грантів прибутковим організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям та приватним (фізичним) особам.

2.      Умови фінансування

Максимальний розмір гранту від ПРООН на імплементацію проекту становитиме 20 000 доларів США. При цьому бюджет самого проекту не обмежується і може перевищувати суму гранту за наявності співфінансування з інших джерел.

Співфінансування проекту з інших джерел не є обов’язковою умовою, але перевага надаватиметься проектам, для яких воно буде забезпечено у розмірі, не менше, ніж 10% від загального бюджету проекту. Цей внесок може бути зроблено як у фінансовій, так і в іншій формі (наприклад, оплата праці  працівників тощо).

Організація-грантоотримувач отримає авансовий платіж на заплановану діяльність у межах грантової угоди. Розмір авансового та подальших платежів буде зафіксовано у грантовій угоді. Цей розмір визначатимуть індивідуально з огляду на загальний розмір гранту, тип діяльності тощо. Наступні транші виділятимуть після отримання та затвердження ПРООН проміжних звітів організації.

3.      Умови реалізації проекту

Строк реалізації проекту не має перевищувати 2 місяці.

4.      Вимоги до організацій або консорціуму організацій

До участі у конкурсі будуть прийматися проектні пропозиції від тих організацій, які відповідають нижчезазначеним вимогам:

·       мають статус неприбуткової або благодійної організації та офіційно зареєстровані в Україні (підконтрольних Уряду України територіях), як зазначено в пункті 1.3;

·       мають підтверджений досвід роботи у виготовленні відеороликів і передач в форматі ток-шоу;

·       мають досвід роботи в виготовленні контенту для соціальних медіа;

·       мають підтверджену історію впровадження проектів;

·       мають відповідних фахівців та персонал проекту для його реалізації, а також їх письмова згода брати участь в реалізації проекту. Ім‘я керівника проекту має бути чітко вказано у заявці. 

Пропозиції від організацій, які не відповідають наведеним вимогам, розглядатися не будуть.

5.      Витрати проектної пропозиції

5.1.  Дозволені витрати

Прийнятними вважаються витрати, які:

 • необхідні для виконання проектної діяльності;
 • фактично виникли протягом терміну виконання проекту;
 • відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну» і ефективності витрат;
 • доцільно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.

Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані на:

 • оплату праці персоналу та залучених експертів/гостей ефіру, в тому числі відрядження в межах країни;
 • виготовлення відео і програм в форматі ток-шоу;
 • трансляцію передач в ефірі національного телебачення;
 • супутниковий зв‘язок;
 • оренду приміщень для проведення зйомок ток-шоу;
 • дизайн контенту для соціальних платформ;
 • транспортні і логістичні витрати в межах країни.

5.2.   Неприйнятними є витрати, пов’язані з:

·      підготовкою проектної пропозиції для участі в конкурсі;

·      сплатою боргів;

·      відшкодування витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;

·     міжнародними відрядженнями.

6.      Порядок подання проектних пропозицій

Проектні пропозиції повинні містити повний пакет документів.

Пакет проектної пропозиції повинен складатися з:

·       аплікаційної форми;

·       копії свідоцтва про реєстрацію;

·       довідки з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості;

резюме керівника проекту та спеціалістів із досвідом, який відповідає сфері проектної діяльності.

Проектну пропозицію у форматі Microsoft Word (*.docx/*.doc) разом з сканованими додатками (*.PDF або *.JPG) слід надіслати на електрону скриньку Yuliia.Samus@undp.org, вказавши тему повідомлення: Конкурс ««Підготовка та трансляція серії ток-шоу, присвячених процесу децентралізації», до 6 травня 2018 р., 12.00.

Розмір електронних версій проектних пропозицій не повинен перевищувати 8 Mb.

Проектні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд Комітету з оцінки.

Проектні пропозиції слід подавати українською мовою. 

7. Оцінювання проектних пропозицій

7.1. Комітет з оцінки

Оцінка проектних пропозицій та відбір виконавця здійснюватиметься Комітетом з оцінки (КО), яка матиме наступні завдання:

1.       розгляд і оцінка проектних пропозицій;

2.       рекомендація проектних пропозицій для фінансування;

3.       рекомендація проектних пропозицій для фінансування за умови зміни конфігурації заявки та/або обсягу запитуваного фінансування;

4.       відхилення проектних пропозицій для фінансування.

КО скрадатиметься з представників ПРООН, разом з цим, КО має право запитати незалежну експертну думку в ході відбору грантових проектів чи думку місцевих органів влади.

7.2. Критерії оцінки проектів:

1.      відповідність меті та пріоритетам конкурсу;

2.      якість проектної пропозиції: узгодженість мети, завдань та заходів проекту;

3.      конкретність, досяжність та результативність заходів, запланованих проектом;

4.      рівень компетентності організації (членів консорціуму);

5.      рівень компетентності запропонованої команди проекту;

6.      обґрунтованість запланованих витрат щодо очікуваних результатів;

7.      наявність співфінансування(у фінансовій чи нефінансовій формі);

8.      сталість результатів проекту після його завершення.

Зверніть увагу!

•  Кінцевий термін прийняття пропозицій  – 6 травня 2018 р., о 12.00 годині. Проектні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.

•   Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.

•   Про результати конкурсів учасників повідомлять електронною поштою.

•   Остаточне рішення щодо проекту чи заявки перегляду не підлягає.

•   Причини відмови чи підтримки проекту не будуть повідомлені.

8. Звітування, моніторинг та оцінювання грантових проектів 

8.1. Моніторинг та оцінювання

Отримувач гранту відповідає за моніторинг упровадження проекту та оцінювання його результатів. Програма розвитку ООН здійснюватиме моніторинг реалізації грантового проекту через звіти грантоотримувача, зустрічі з працівниками проекту, їх партнерами та бенефіціарами, а також через участь у заходах проекту.

8.2. Звітування

Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ПРООН:

•   проміжні звіти, які включають опис заходів і результатів за узгодженими моніторинговими індикаторами й фінансовим компонентом (буде уточнено в межах відповідної грантової угоди);

•   короткі звіти на вимогу, які можуть час-від-часу вимагатися Програмою, коли буде потрібна інформація про грантовий проект в період між регулярними звітами;

•   заключний звіт, який включатиме опис заходів і результатів, а також фінансовий звіт за весь період грантової угоди.

Контактна особа:

Юлія Самусь, спеціаліст з комунікацій:  +380 971391475, Yuliia.Samus@undp.org  

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка