Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні

Про проект

Наша мета

Проект сприяє зміцненню національного потенціалу для ефективного розвитку молоді, розширення можливостей молодіжного працевлаштування, поширення здорового способу життя та громадянської активності серед молоді, а також спрямований на захист прав людей, що постраждали від ВІЛ / СНІДу.

Сьогодні Україна має безпрецедентну можливість подолати основні проблеми молоді для забезпечення стрімкого розвитку та процвітання країни. 6 мільйонів 250 тисяч молодих людей у віці 15-24 років (13,7% населення) є наступним поколінням економічних і соціальних діячів. Тому для скороченні бідності та економічного зростання країни дуже важливо переконатися, що молодь добре підготовлена для майбутнього. Через комулятивність людського розвитку, упущені можливості інвестування у підготовку молодого покоління в майбутньому можуть відкинути розвиток України далеко назад, адже саме рішення сучасної молоді будуть впливати на добробут усіх членів суспільства.

Ось чому діяльність ПРООН спрямована на запровадження інноваційної моделі зайнятості молоді, посилення участі молоді у громадському житті, а також на просування ідеї здорового способу життя. Проект також надає допомогу у створенні нової національної стратегії розвитку молоді, щоб забезпечити довготривалість результатів.

Наші цілі

 

1.Підтримка та зміцнення національного потенціалу через тестування та реалізацію інноваційних підходів до розвитку молоді з наголосом на просування молодіжної зайнятості, здорового способу життя та громадянської активності молоді.

2. Сприяння Міністерству молоді та спорту України у розробці та забезпеченні дотримання стратегії розвитку молоді.

3. Зміцнення потенціалу державних та громадянських інститутів задля ефективного планування, контролювання й оцінки національних та регіональних стратегій боротьби із епідемією ВІЛ / СНІДу в Україні та підтримки людей, котрих вона торкнулася.

4. Розширення сфери діяльності громадянських інститутів у питаннях захисту прав людей, постраждалих від ВІЛ / СНІДу, і забезпечення рівного доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки послуг для чоловіків, що мають статеві контакти з чоловіками, і трансгендерних людей.

Наші досягнення • Започатковано національну освітню програму для громадських діячів та лідерів молодіжних громадських організацій "Молодіжний працівник". У результаті, було підготовлено 100 працівників, розроблено курс електронного навчання та опубліковано посібники для тренерів. Програму було включено до плану реалізації угоди “Про Стратегію розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року” та “Угоди про асоціацію між ЄС та Україною”.
 • Розроблено платформу для професійної орієнтації випускників шкіл “Моя кар’єра” - www.mycareer.org.ua.
 • Ініційовано проведення національної спортивної кампанії "Рухайся", проведено серію з 10 відкритих спортивних занять просто неба, залучено понад 5000 молодих людей. Окрім цього, було створено соціальну рекламу, що мотивує займатися спортом. Молодь мала змогу побачити рекламу за участю провідних спортсменів та лідерів думок по телебаченню та в Інтернеті.
 • Розроблено національну спортивну інформаційну систему "Sportify.org.ua" (веб-сайт і мобільний додаток)а. Цей проект сприяє залученню молоді до спорту через надання інформації про географічне розташування спортивних споруд та календар спортивних подій.
 • Реалізовано проект “Алкопоп” із метою скорочення споживання алкоголю серед молоді. У ході проекту було опитано 4000 учнів, визначено їхнє ставлення до алкоголю та запропоновано альтернативні способи проведення часу. На сьогодні 50% молоді, що взяла участь у проекті, залучені до заходів, покликаних витіснити алкоголь із їхнього життя.
 • Започатковано проект «#НовийЛідер», покликаний посилити лідерські якості молоді, сприяти створенню локальних спільнот та навчати молодь відстоювати свої громадянські права, зокрема право на чисте довкілля та активний спосіб життя. Проект було реалізовано за підтримки Міністерства молоді та спорту і «Фундації «Кока-Кола». У рамках проекту «#Новий лідер» було організовано табір протидії кліматичним змінам, проведено заходи прибирання узбережжя, а також олімпійські та параолімпійські спортивні змагання для молоді.
 • Здійснено аналіз прогалин у національному молодіжному законодавстві в рамках плану дій задля імплементації “Угоди про асоціацію між ЄС та Україною”, визначено основні напрямки роботи у цій галузі.
 • Розроблено та запропоновано рекомендації до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, котра передбачає розширення можливостей для здійснення заходів профілактики, а також надання медичної допомоги й соціальної підтримки людям, що живуть із ВІЛ / СНІДом. Цей проект також сприяє захисту прав чоловіків, що мають одностатеві стосунки.
 • Погоджено рекомендації щодо скасування кримінального переслідування за ненавмисну передачу ВІЛ із Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ. Таким чином, захищено права людей, хворих на ВІЛ/СНІД, та забезпечено сприяння у боротьбі із їх стигматизацією.
 • Запроваджено комплексну систему моніторингу ВІЛ в Одеській області.
 • Зменшено ризики поширення туберкульозу в Україні через оснащення сучасним діагностичним обладнанням та основними витратними матеріалами Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. М. Яновського у Києві та диспансери Краматорська, Горлівки, Шахтарська та Маріуполя.

Донори

2015

Донор

Бюжет

ПРООН

US$ 322, 506

Компанія «Кока-кола»

US$ 100, 000

Реалізація

  2014
Виконання бюджету
US$ 316, 275

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка