Молоді футбольні волонтери: Спорт та волонтерство для ЦРТ

Про проект

Державна соціальна програма "Молодь України" на 2009-2015 роки, поміж інших визначає такі напрямки як профілактика ВІЛ-інфекції та розвиток громадянської активності.

Україна продовжує мати найвищі показники нових випадків ВІЛ-інфекції в Європі. Завдяки інтенсивним заходам з профілактики ВІЛ серед молоді спостерігається тенденція до зниження нових випадків ВІЛ у віковій групі 15-24 років, з 2775 чоловік (15%) в 2007 році до 1907 (9%) в 2011 році і 1647 (8%) в 2012 році. У той самий час, тільки 48% молодих людей мають докладні знання про шляхи передачі ВІЛ. Таким чином, нові випадки ВІЛ-інфекції серед молоді далекі від усунення. Особливо страждають від пандемії ВІЛ в Херсонській, Миколаївській областях та Автономній Республіці Крим.

Європейське соціальне опитування в 2008 році виявило, що Україна переживає проблему соціального відчуження молоді, яка впливає на громадянську активність молодих людей. Це проявляється в низькому рівні участі молоді в якості волонтерів в рамках організацій, в громадянському суспільстві та місцевих ініціативах, направлених на розвиток громади. Дослідження показали, що майже 48% українців беруть участь у волонтерських заходах принаймні один раз на рік, але тільки 8,3% людей є волонтерами в громадських організаціях. Крім того, відповідно до останньої доповіді ЮНІСЕФ на тему «Молодіжної політики», тільки 3-4% молодих людей є волонтерами в молодіжних організаціях. Так, згідно доповіді «молоді люди є апатичні і відсторонені від осмисленої участі і лише невелика кількість організацій надає можливості, які, на думку молоді, задовольняли б їх потреби". Однак, також підкреслюється "прагнення молодих людей до змін і ще більш активної участі у молодіжних заходах, які відповідають їх потребам".

Сільська молодь визнається особливо уразливою через відсутність доступу до інформації та можливостей як професійних, так і рекреаційних.
Заходи із залучення молоді потребують інноваційних засобів інформування про ВІЛ та громадську активність.

Результати та доясгнення

Протягом двох років реалізації проекту досягнуті наступні результати:

1.         Поглиблені знання та зміцнені навички щодо пропаганди здорового способу життя, волонтерства і т.д. - 345 тренерів використовують методологію «Розвиток молоді за допомогою  футболу» в сільських школах в цільових регіонах України.

2.        Більш ніж 3084  молодих людей охоплені завдяки інформаційним матеріалам, кампаніям з  інформування громадськості та спортивним заходам з ЦРТ, ВІЛ/СНІД, профілактики побутового насильства, гендерної рівності та громадянської участі.

3.         Можливості участі молоді в проведенні заходів та прийнятті рішень збільшилися завдяки 47 місцевим молодіжним ініціативам з ЦРТ, які були підтримані в сільській місцевості і реалізовані в рамках методології участі волонтерів.

Основні етапи та результати проекту

Категорія

Чоловіки

Жінки

Всього

Тренерів/вчителів навчено методології РМФ

315

30

345

Молодих людей охоплено в рамках реалізації методології РМФ

1905

1181

3086

Молодих людей охоплено завдяки інформаційним заходам з волонтерства

267

173

440

Молодих людей охоплено через інформаційні кампанії з ЦРТ, включаючи профілактику ВІЛ

61

65

126

Кількість волонтерів залучених до реалізації 47 молодіжних ініціатив в рамках ЦРТ

7961

Джерела фінансуванняДонор Сума внеску
Бюро ООН зі спорту на благо розвитку і миру $ 246,110
Програма Волонтери ООН $ 154,220
ПРООН $ 41,814

Як ми впроваджуємо нашу місію

Проект реалізується в більш широких рамках соціальної програми "Молодь України" і Державного соціального проекту «Давай разом», активно сприяє досягненню Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ), зокрема досягненню Цілі 6 (боротьба з ВІЛ, малярією та іншими захворюваннями). Проект спрямований на використання соціального й освітнього потенціалу футболу і волонтерства в якості інструменту для залучення молодих людей у віці від 12 до 20 років, які проживають у сільських районах Херсонської, Миколаївської областей та Автономної Республіки Крим, до активної і ефективної участі у житті своєї громади.

Використовуючи спорт як фактор, що сприяє соціальній згуртованості, зміцненню громадянського суспільства та підвищенню фізичного і соціального здоров'я молоді, в рамках проекту відбувається наступне:

  • Підтримка національних зусиль по зміцненню неформальної освіти за допомогою розвитку та інтеграції методології "Чесної гри" / "Розвитку молоді за допомогою футболу" (РМФ) в Україні. Методологія РМФ спрямована на створення умов для вчителів середніх шкіл і спортивних клубів для навчання молодих людей життєвим навичкам, таких як здоровий спосіб життя, профілактика ВІЛ, гендерної рівності та запобігання насильства через цікаві та інтерактивні форми футбольної гри. Методологія була адаптована GIZ у партнерстві з програмою Волонтери ООН в Україні і затверджена Міністерством освіти і науки України в 2011 році. В Україні методологія популяризується проектом GIZ "Чесна Гра"  та проектом «Молоді футбольні волонтери».
  • Зміцнення потенціалу шкіл, місцевих установ та інших організацій, які залучають молодь, для ефективного впровадження неформальних освітніх програм, спрямованих на поліпшення здоров'я молоді та сприяння її громадянської активності. У цій області діяльність проекту забезпечується проведенням тренінгів для вчителів та тренерів за методологією РМФ для створення групи з 315 тренерів-волонтерів, які проводять майстер-класи для своїх колег і діляться своїми знаннями та навичками для подальшого поширення цієї методології. Для підтримки впровадження РМФ в школах і спортивних клубах, проект надає спортивне обладнання та інформацію, освітні та інформаційні матеріали, а також організує місцеві футбольні турніри. Крім того, проект спрямований на підвищення обізнаності 6000 молодих людей (мінімум 40% дівчаток) у віці 12-20 років  шляхом розробки та розповсюдження відповідних інформаційних матеріалів і проведення інформаційних кампаній.
  • Створення сприятливих умов для молоді для розробки та здійснення місцевих проектів, пов'язаних з ЦРТ через волонтерство. У відповідності з цим компонентом проект проводить тренінги з розробки та реалізації проектів для тренерів та молодіжних лідерів, а також підтримує реалізацію 75 місцевих молодіжних ініціатив. Крім того, проект заохочує місцеві інститути і лідерів сприяти залученню молоді до планування та здійснення місцевої політики розвитку шляхом створення спільних планів дій (50 планів).

Виконання проекту за фінансовими показниками

2012
Донор Розмір витрачених коштів
Бюро ООН зі спорту на благо розвитку і миру, Програма Волонтери ООН, ПРООН $119.0000
2013
  $43.058

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка