Розвиток місцевого потенціалу для підтримки малого та середнього підприємництва на територіях, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, шляхом розбудови місцевої інфраструктури підтримки бізнесу

Резюме проекту

Проект спрямований на стимулювання створення малих і середніх підприємств (МСП) на територіях, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, а також посилення підтримки місцевого бізнесу шляхом надання комплексних інформаційних послуг, передачі знань та розвитку компетенцій.

Цілі проекту:

(i) підтримка місцевих малих і середніх підприємств та мікропідприємств через покращення доступу до інформації за допомогою інформаційно-консультаційних центрів;

(II) сприяння кластерним ініціативам у регіонах, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

(III) інформаційна підтримка діяльності малого бізнесу та заохочення підприємництва. Очікується, що проект сприятиме розвитку місцевого потенціалу 3 цільових муніципалітетів у Житомирській області (Коростень, Овруч, Лугини), підтримці підприємництва і розвитку малого та середнього бізнесу, у т.ч. за допомогою: пристосування найкращого вітчизняного та міжнародного досвіду до локальних потреб і проблем у послугах з підтримки МСП; створення і підтримки інформаційних та консультаційних пунктів (центрів), які надавали б консультативну підтримку місцевим підприємцям; передачі знань про існуючі можливості бізнесу; розвитку кластерних ініціатив; зміцнення економічних зв'язків із Польщею тощо.

Мета проекту

Метою проекту є розвиток підприємництва на територіях, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, шляхом розбудови місцевої інфраструктури підтримки бізнесу.

Очікувані результати • Повноцінно працюючі місцеві інформаційні пункти, що надають комплексні консультації та всебічну підтримку підприємцям.
 • Зміцнення потенціалу місцевого самоврядування з метою сприяння розвитку малого та середнього підприємництва.
 • Поглиблення знань про існуючі можливості для місцевих МСП.
 • Розвиток кластерних ініціатив на територіях, постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
 • Активні та гнучкі інформаційно-роз'яснювальні заходи для МСП, соціальна мобілізація на основі конструктивного діалогу, спільного інтересу та практичних результатів.
 • Посилення економічних зв'язків з Польщею.

Досягнення

 • Проведено оцінку потреб у послугах для місцевих підприємців.
 • Розроблено модель консультаціно-інформаційного центру з урахуванням місцевих потреб і реалій (за участі експертів Польської Агенції Розвитку Підприємництва).
 • Місцеві спеціалісти ознайомлені з польським досвідом у наданні інформаційних послуг з підтримки малого та середнього підприємництва (через низку семінарів та навчальну поїздку до Польщі у грудні 2014 року).
 • Місцеві підприємці ознайомлені з принципами організації кластерів (на прикладі кластерів деревообробної галузі) та польським досвідом розвитку та підтримки кластерних ініціатив (через низку семінарів та ознайомчу поїздку до Польщі у грудні 2014 року).
 • Інформаційно-консультаційні центри і пункти (названі Центри Розвитку Підприємництва) засновано, обладнано та відкрито у Коростені, Овручі та Лугинах у квітні 2015 року.
 • Проведено тренінги з інформаційної роботи та комунікації із ЗМІ для спеціалістів Центрів Розвитку Підприємництва та фахівців, що працюють з підприємцями (податківців, спеціалістів центрів зайнятості тощо).
 • Створено сайт Центру підтримки підприємництва у м. Коростені http://www.korostenbiz.com.ua/ та інформаційні сторінки у соціальних мережах.

Донори

Уряд Республіки Польща (через Міністерство Закордонних Справ Республіки Польща)

Витрати проекту

2014 рік: 10,301.50 дол. США

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка