Прес-тур з нагоди старту україно-грузинських Чорноморських досліджень та екскурсія на унікальний науково-дослідний корабель «MARE NIGRUM»
25 трав. 2016
Що відбувається з флорою та фауною в умовах зміни клімату, появи нових типів речовин-забрудників, акумуляції морського сміття? Яке життя вирує у його глибоководній частині, де немає кисню? Які нові чужорідні види витісняють місцевих мешканців моря? Якими є сучасні методи та обладнання для діагностики стану Чорного моря?
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй та Європейський Союз запрошує журналістів на прес-тур, прес-конференцію та екскурсію на унікальний корабель «Маре Нігрум», який відразу після прес-конференції вирушить відбирати проби у глибоководній центральній частини Чорного моря. Спільні дослідження будуть проведені на території України і Грузії.
Захід відбудеться 23 травня 2016 року, з 11:00 до 13:00 в Одеському морському вокзалі на причалі № 15. Реєстрація о 10:30. Попередня акредитація обов‘язкова!
Вперше на території України та Грузії системні глибоководні дослідження будуть проведені у відкритому морі, вперше буде визначено параметри «доброго екологічного стану» Чорного моря, вперше буде проведено скринінг нових органічних забруднювачів, широкомасштабне дослідження морського сміття, розробку каталогу чорноморських дельфінів, вперше буде проведено дослідження морських мікроорганізмів за їх ДНК, дослідження життя в товщі вод без кисню, вперше діагностика стану моря за видами домінуючих водоростей, вперше дуже детальні дослідження гіпоксії.
В заході візьмуть участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Програми розвитку ООН, Представництва Європейського Союзу в Україні, Інституту морської біології НАН України, Українського наукового центр екології моря (УкрНЦЕМ) Міністерства екології України, Національного екологічного агентства «Центр моніторингу Чорного моря» Грузії.
Ці дослідження сприятимуть виконанню Угоди про асоціацію України-ЄС в сфері екології, зокрема Директиви про морську стратегію (в частині базової оцінки морських вод) та Водної Рамкової Директиви ЄС (в частині оцінки стану прибережних вод).
Спільні Чорноморські дослідження проводяться в рамках проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS). Проект фінансуються спільно Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН. Загальною метою проекту є сприяння збереженню природного середовища Чорного моря. Більше інформації наhttp://emblasproject.org/ Слідкувати за ходом досліджень та отримувати нові дані про відкриття експедиції на Фейсбук-сторінці: www.facebook.com/UNDPUkraine та twitter.com/UNDPUkraine
Акредитація обов’язкова – до 16:00 19 травня за адресою: yevgeniy.zelenko@undp.org. Іногороднім надаються добові за одну ніч готелі та відшкодовуватимуться проїзд (автобус; потяг: плацкарт, купе – крім «СВ» за наявності паспорту, оригіналів проїзних документів, копії зворотного квитка та підтвердження участі.